تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] عضو شورای عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه گفت: مهمترین مسئولیت و اقدام در کشور این است که قدمی برای ارتقای کارآمدی نظام جمهوری اسلامی برداریم چرا که ارتقاء جایگاه نظام، ارتقاء روحانیت، مرجعیت و فقاهت است. به گزارش ایسکانیوز، حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی روز شنبه در اجلاس دبیران […]

[ad_1]

عضو شورای عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه گفت: مهمترین مسئولیت و اقدام در کشور این است که قدمی برای ارتقای کارآمدی نظام جمهوری اسلامی برداریم چرا که ارتقاء جایگاه نظام، ارتقاء روحانیت، مرجعیت و فقاهت است.

به گزارش ایسکانیوز، حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی روز شنبه در اجلاس دبیران استانهای سراسر کشور حزب موتلفه اسلامی با اشاره به مهمترین و خطیرترین مسئولیتی که امروز در کشور وجود دارد افزود: اگر به عزت اسلام عاقلانه فکر کنیم می بینیم که مهمترین اقدام برای عزت اسلام این است که برای کارآمدی نظام جمهوری اسلامی بیش از گذشته تلاش شود.

وی با بیان اینکه مساله روحانیت بسیار مهم است و اگر روحانیت ارتقاء پیدا کند مسائل مختلفی حل می شود تاکید کرد: ارتقاء کارآمدی نظام یعنی اینکه به سمت پیشرفت حرکت کنیم و به سمت عدالت برویم.
عضو جامعه روحانیت مبارز افزود: اگر امروز مسائل و مشکلات امت اسلامی در عراق و سوریه و فلسطین و غیره مد نظر ما است و می خواهیم مشکلات آنها حل شود باید برای کارآمدی نظام خود قدم برداریم.
ابوترابی فرد اضافه کرد: کسی که کارآمدی نظام را کاهش می دهد به اسلام و روحانیت ضربه می زند و با اینکار تهدیدات جامعه اسلامی بیشتر می شود.
وی گفت: یکی از اهداف کلیدی دشمنان این است که افرادی در کشور در مسئولیت هایی قرار گیرند که به کارآمدی نظام لطمه وارد کنند. این که شخصی در جایی قرار گیرد که نمی تواند کارآمدی داشته باشد با آموزه های دینی در تضاد است.
عضو شورای عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه افزود: یکی از کارهایی که می تواند کارآمدی نظام را بیشتر کند این است که به جای کار فردی کار تشکیلاتی انجام داد زیرا اثر گذاری آن بیشتر است و هر کاری را با انسجام و تشکیلات انجام دهیم کارآمدی آن بیشتر است و قرآن کریم نیز بر این موضوع تاکید دارد.
وی افزود: هر تشکیلاتی یک رهبری و مدیریتی دارد و به همین دلیل در مقابل هر نوع مساله ای پاسخگو است و متاسفانه یکی از چالش های نظام، فقدان تشکیلات کارآمد و گسترده در کشور است.
ابوترابی فرد در ادامه با اشاره به شاخصه های تشکیلاتی که کارآمدی دارد، گفت: یکی از مهمترین شاخصه های کارآمدی تشکیلات این است که مسئولیت ها در سازمان به اهلش سپرده شود و هر قدر اهلیت فرد در کار تشکیلاتی بیشتر باشد کارآمدی فرد بیشتر می شود.
عضو جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: امروز می بینیم ایران در منطقه و جهان اقتدار دارد زیرا مقام معظم رهبری خلف صالح امام خمینی (ره) هستند و اگر ایشان اهلیت رهبری نداشت الان این اقتدار نبود.
وی افزود: اهلیت باید در کل بدنه مدیریتی نظام از سطوح بالا تا کوچکترین سطح مدیریتی اعمال شود.
عضو شورای عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه بیان داشت: دومین شاخصه تشکیلات کارآمد که مغفول مانده علم است. قران در آیات مختلفی تاکید دارد که اگر علم ندارید حرکت نکنید.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس