تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] از سوی وزیرآموزش و پرورش شیوه نامه اجرایی «برنامه ملی شناسایی و هدایت استعدادهای برتر (شهاب )به استان ها) ابلاغ شد. به گزارش ایسنا، علی اصغر فانی طی نامه‌ای، دستورالعمل برنامه ملی شناسایی و هدایت استعدادهای برتر (شهاب )را به منظور اجرا به استان ها ابلاغ کرد. در مقدمه این شیوه نامه آمده است: […]

[ad_1]

از سوی وزیرآموزش و پرورش شیوه نامه اجرایی «برنامه ملی شناسایی و هدایت استعدادهای برتر (شهاب )به استان ها) ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا، علی اصغر فانی طی نامه‌ای، دستورالعمل برنامه ملی شناسایی و هدایت استعدادهای برتر (شهاب )را به منظور اجرا به استان ها ابلاغ کرد.

در مقدمه این شیوه نامه آمده است: «مساله شناسایی، جذب وحمایت از نخبگان از جمله مواردی است که موردتاکید رهبرمعظم انقلاب اسلامی وهمه اندیشمندان وصاحب نظران کشور است و در اسنادبالادستی کشور نیز نمودبارزی دارد و در سندچشم انداز جمهوری اسلامی ایران۱۴۰۴ آمده است که کشور می بایست برخوردار از   دانش پیشرفته توانا در تولیدعلم وفناوری، متکی بر سهم برتر منابع انسانی و سرمایه اجتماعی در تولیدملی باشد.

براین اساس؛‌ این طرح با هدف ، شناسایی ، هدایت وحمایت آموزشی ، تربیتی و معنوی دانش آموزان دارای استعدادهای برتر، ایجاد سازوکار های مناسب در جهت رشد و بالندگی، تقویت درونی کردن هویت دینی و ملی و بهره مندی از توانمندی ها و قابلیت های استعدادهای برتر در پیشرفت کشور ، در مدارس مجری سراسر کشور اجرا می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، بر اساس این گزارش،‌ اعتبارات این طرح پس از تایید ستاد اجرای مرکزی برنامه شهاب از منابع اعتبارات جاری وزارت آموزش و پرورش و بنیاد ملی نخبگان تامین و به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها تخصیص خواهد یافت.

گفتنی است؛ این طرح زیر نظر شورای راهبری برنامه ملی شهاب در بنیاد ملی نخبگان اجرا می شود و در سطح وزارتخانه، اداره کل ، شهرستان ها و مناطق و مدرسه ستادهای برنامه ملی شهاب کار نظارت و ارزیابی طرح ملی شهاب را برعهده دارند.


انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس