تاریخ انتشار: ۱۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس شورای عالی استان‌ها در پی غیبت مکرر تعدادی از اعضای شورای عالی استان‌ها تاکید کرد که به این اعضای غایب تذکر کتبی داده خواهد شد. به گزارش ایسنا، مهدی چمران در پایان سی و یکمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها در جمع خبرنگاران گفت: اسامی اعضایی که در جلسات غیبت می کنند […]

[ad_1]

مهدی چمران

رییس شورای عالی استان‌ها در پی غیبت مکرر تعدادی از اعضای شورای عالی استان‌ها تاکید کرد که به این اعضای غایب تذکر کتبی داده خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران در پایان سی و یکمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها در جمع خبرنگاران گفت: اسامی اعضایی که در جلسات غیبت می کنند ثبت شده و به آنها به صورت کتبی تذکر ابلاغ خواهد شد.

چمران در پایان این اجلاس نیز از اعضای شورای عالی استان ها خواست تا به صورت منظم در اجلاس ها حضور پیدا کنند.

به گزارش ایسنا، در دو اجلاس اخیر شورای عالی استان ها به دلیل عدم حضور اعضا در برخی اوقات جلسه از رسمیت خارج می شد، در حالیکه جلسات این شورا با حضور دو سوم اعضا رسمیت می یابد.

همچنین بر اساس ماده ۱۴ آیین نامه داخلی شورای عالی استان ها غیبت از جلسات شورای عالی استانها با اطلاع رییس شورا و در کمیسیونها با اطلاع رییس کمیسیون امکان پذیر است  و این ماده دو تبصره به شرح زیر دارد:

تبصره ۱- تشخیص موجه بودن غیبت و تأخیر و تعجیل درجلسات رسمی شورا با شورای عالی و در جلسات کمیسیونها با تصویب کمیسیون می باشد و در هرصورت اعلام رسمی با رییس شورای عالی استانها خواهد بود.

تبصره۲ – رسیدگی به موجه و غیرموجه بودن تأخیر در پایان همان جلسه و غیبت در اولین جلسه بعدی به عمل می آید و عضو غایب می‌تواند در این فاصله دلایل خود را مبنی بر موجه بودن غیبت به رییس شورای عالی ارایه دهد.
ورود شورای شهر تهران به موضوع ریزش های مترو

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به ورود شورای شهر تهران برای بررسی ریزش های مترو به ویژه در ایستگاه کیانشهر خبر داد و افزود: متاسفانه در این حادثه چهارنفر از کارگران مترو جان خود را از دست دادند. عملیات عمرانی در ساخت ایستگاه در جریان بوده که به با توجه به سست بودن خاک این حادثه رخ داده است.

وی افزود: باید تلاش می شد چنین حوادثی روی ندهد باید به موضوع امنیت شغلی به ویژه در مترو دقت ویژه ای داشته باشیم.

وی تاکید کرد: هنوز علت حادثه مشخص نیست و نیاز به بررسی دارد؛ اما شورای شهر تهران به موضوع ورود خواهد داشت و در این مورد توضیح خواهیم خواست.

انتهای پیام

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس