تاریخ انتشار: ۲۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دیروز در تهران تفاهم نامه ای بر مبنای اقتصاد سبز و تکنولوژی های نوین محیط زیستی میان ایران و رومانی امضا شد. به گزارش ایسکانیوز، معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در پست اینستاگرام خود نوشت: با کریستیانا پاشکا پالمر وزیر محیط زیست، آب و جنگل ها رومانی پیش از ظهر دیروز یادداشت […]

[ad_1]

دیروز در تهران تفاهم نامه ای بر مبنای اقتصاد سبز و تکنولوژی های نوین محیط زیستی میان ایران و رومانی امضا شد.

به گزارش ایسکانیوز، معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در پست اینستاگرام خود نوشت: با کریستیانا پاشکا پالمر وزیر محیط زیست، آب و جنگل ها رومانی پیش از ظهر دیروز یادداشت تفاهم همکاری های محیط زیستی در محل سازمان حفاظت محیط زیست در پارک طبیعت پردیسان منعقد و امضا شد.
او ادامه داد: تشابه زیاد اقلیم، سیاست ها و برنامه ریزی های محیط زیستی و موقعیت محیط زیست دو کشور در حوزه های مختلف هم چون قاچاق چوب و تخریب جنگل می تواند به شکل گیری همکاری های موثری میان ایران و رومانی کمک کند.رومانی برای مقابله با موضوع قاچاق چوب جنگل ها از یک سیستم ردیابی در محدوده های جنگلی خودکمک گرفته که می تواند مورد استفاده ایران نیز قرار گیرد. همچنین در رومانی برای حفظ جنگل ها، مقررات ویژه ای در ممنوعیت بهره برداری از جنگل ها تدوین و تصویب شده است.
ابتکار افزود: خانم پالمر در ملاقاتی که داشتیم با تاکید بر نقش و جایگاه ایران به عنوان ستون مستحکم پایداری در منطقه و برخوردار از غنای تنوع زیستی و تنوع فرهنگی به حضور دو ماه و نیم قبل کارگروه مذاکراتی سیاسی ایران در بخارست اشاره کرد و گفت: این حضور فرصت مغتنمی برای ارزشیابی زمینه ها و چگونگی بهبود و تعمیق روابط میان ایران و رومانی در سطح ملی و منطقه ای بود که همچنین به شکل گیری همکاری مستقیم میان سازمان حفاظت محیط زیست ایران و وزارت محیط زیست، آب و جنگل ها رومانی منجر شده است.

۲۰۱۰۶

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس