تاریخ انتشار: ۰۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1]  رییس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: هیچ مجوز جدیدی برای انتقال آب از سرشاخه‌های کارون صادر نشده است. کارون شاهرگ حیاطی کشور است و علاقه‌ای به آسیب رساندن به آن نداریم.  به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در گفت‌و گو با شبکه استانی خوزستان که شب گذشته انجام شد،  با اشاره به فعالیت‌های انجام […]

[ad_1]

 رییس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: هیچ مجوز جدیدی برای انتقال آب از سرشاخه‌های کارون صادر نشده است. کارون شاهرگ حیاطی کشور است و علاقه‌ای به آسیب رساندن به آن نداریم.
 
به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در گفت‌و گو با شبکه استانی خوزستان که شب گذشته انجام شد،  با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در طول سفر خود به خوزستان اظهار کرد: هنوز کارهای زیادی برای انجام وجود دارد ولی رویکردها بسیار مناسب و در راستای سیاست‌های دولت یازدهم و تاکیدات رییس جمهور برای ارتقا سطح محیط زیست کشور و توجه ویژه به خوزستان در آنها کاملا مشهود است.
 
وی با بیان این‌که از سال گذشته در اهواز بنزین یورو ۴ توزیع می‌شود، افزود: توزیع این بنزین در شهرهای دیگر مانند آبادان و خرمشهر نیز شروع ‌شده و این اقدام می‌تواند به بهبود وضعیت هوا کمک کند. تالاب هورالعظیم نیز حدود ۶۰ درصد آب‌گیری شده و با این کار یکی از کانون‌های مهم گرد و غبار خوزستان مهار شده است.
 
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به پدیده گرد و غبار اظهار کرد: یک دوره غفلت و بی‌توجهی داشته‌ایم، اکنون مطالعات مربوط به شناسایی کانون‌های گردوغبار به اتمام رسیده است. سازمان جنگل‌ها و مراتع نیز در این زمینه کارهایی را انجام داده است.
 
ابتکار ادامه داد: به دلیل احیای تالاب هورالعظیم و بارندگی‌های امسال، گرد و غبار با منشاء داخلی در استان خیلی کم بود ولی در خصوص کانون‌های خارجی به طور مثال کشور عراق ۸ میلیون هکتار کانون گرد و غبار دارد که دولت در این خصوص وارد مذاکرات شد ولی به دلیل شرایط نامساعد دولت عراق، پیشرفت چندانی حاصل نشد.
 
وی گفت: طبق اعلام نماینده سازمان ملل، جمهوری اسلامی ایران تمام اقداماتی را که می‌توانسته در سطح روابط دوجانبه و در سطح روابط بین‌المللی برای مقابله با گرد و غبار انجام داده است.
 
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این‌که هیچ مجوز جدیدی برای برداشت آب از سرشاخه‌های کارون صادر نشده است، تاکید کرد: ما کارون را شاهرگ حیاطی ایران می‌دانیم و علاقه‌ای نداریم که کمترین آسیبی به کارون یا هیچ یک از رودخانه‌های دیگر کشور وارد شود. حساسیت مردم بحق است. طرح‌های بهشت‌آباد و بیرگان هیچ تاییدیه‌ای از سوی ما ندارند و در حال حاضر متوقف شده‌اند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس