تاریخ انتشار: ۱۱ خرد ۱۳۹۵

– استاندار کردستان آینده شهرستان بانه را بسیار خوب دانست و گفت: با ایجاد منطقه آزاد تجاری و کمک سرمایه‌گذاران بومی و اقلیم کردستان عراق که به دلیل همگنی فرهنگی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری هستند، چشم انداز شهرستان بانه بسیار خوب است.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا عبدالمحمد زاهدی عصر روز دوشنبه در مراسم آغاز ساخت بزرگترین مجتمع تفریحی و گردشگری غرب کشور در بانه (آربابالند) افزود: امروز ما در بانه شاهد آغاز به کار و پیشرفت قابل ملاحظه طرح گردشگری هستیم که با همت شهرداری و شورای شهر بانه و مشارکت سرمایه‌گذار خارجی از اقلیم کردستان شروع شده است.
وی بر استفاده از تمام ظرفیت های موجود بانه در بخش‌های مختلف تاکید کرد و گفت: باید شهرستان بانه به مقصد گردشگری تبدیل شود و صرفا مرکزی برای خرید کالاهای وارد شده از مرز نباشد.
استاندار کردستان به بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها برای افزایش درآمد منطقه اشاره کرد و اظهار کرد: باید با احداث طرح های مختلف گردشگری و تفریحی شرایط را برای جذب گردشگر و ماندن در شهرستان بانه فراهم کنیم تا درآمد شهر بانه افزایش یابد.
وی ابراز امیدواری کرد با پیگیری و عنایت دولت به منطقه٬ به زودی منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان در مجلس دهم به تصویب می رسد و منبعد تجارت و کسب و کار مردم در این دو شهرستان مرزی سر و سامان قانونی خواهد گرفت.
استاندار کردستان توریسم درمانی را از دیگر ظرفیت‌های بانه بر شمرد و گفت: دولت بر اساس قانون آمادگی واگذاری بیمارستان در حال ساخت شهرستان بانه به بخش خصوصی را دارد که دولت به دنبال کسب درآمد در این زمینه نیست و در این پروژه‌ها ما می خواهیم سرمایه‌گذار سود معقول خود را ببرد.
زاهدی در اجرای این پروژه‌ها مطالعات زیست محیطی را ضروری خواند و افزود: تمامی طرح‌ها باید با مطالعات دقیق زیست محیطی و با کمترین زیان به آن تکمیل شده و زیبای‌های محیط طبیعی به درستی حفظ شود.
استاندار کردستان روز دوشنبه در معیت دکتر مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دو هتل و چند پروژه خدماتی را در بانه افتتاح کردند.
بانه در ۲۴۲ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
۳۰۳۳/۱۹۰۴

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس