تاریخ انتشار: ۰۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] ستاد مبارزه با قاچاق کالا اجرای رجیستری موبایل از ۱۵ مرداد را وعده داد و یک روز قبل از وعده نیز فروشگاه دو مدعی نمایندگی اپل پلمب شد، اما وزارت ارتباطات تعویق اجرا را اعلام کرد. یک روز پس از این تحولات، بازار آیفون نابسامان شده است. به گزارش فارس، ستاد مبارزه با قاچاق […]

[ad_1]

ستاد مبارزه با قاچاق کالا اجرای رجیستری موبایل از ۱۵ مرداد را وعده داد و یک روز قبل از وعده نیز فروشگاه دو مدعی نمایندگی اپل پلمب شد، اما وزارت ارتباطات تعویق اجرا را اعلام کرد. یک روز پس از این تحولات، بازار آیفون نابسامان شده است.

به گزارش فارس، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از چند هفته پیش خبر از اجرای رجیستری موبایل از ۱۵ مرداد داد که با نزدیک شدن به موعد اجرا، چند مسئول این ستاد بر آغاز طرح از تاریخ وعده شده تاکید کردند.

مسئولان این ستاد اعلام کردند از تاریخ اجرای رجیستری گوشی‌های فاقد نمایندگی در ایران به ویژه آیفون‌های اپل جمع‌آوری شده و گوشی های قاچاق دیگر سرویس‌دهی نخواهند کرد.

در همین راستا نیز یک روز قبل از موعد وعده داده شده، فروشگاه ۲ شرکت مدعی نمایندگی آیفون در تهران در پنج‌شنبه هفته گذشته پلمپ شدند. علت پلمپ، ابطال مجوز نمایندگی غیرمستقیم این شرکت‌ها و عدم تمدید آن اعلام شد.

اقدام فوری که سرعت انجام آن و پرسش‌های بی پاسخ درباره ابعاد و روش آن، مخالفت‌ها زیادی در پی داشت،اما تنها یک روز پس از ۱۵ مرداد، وزارت ارتباطات رسما تعویق اجرای رجیستری را اعلام کرد. این وزارتخانه تاکید کرد که مقدمات اجرای رجیستری هنوز فراهم نشده است و با دستگاه‌های مربوطه هماهنگی لازم به عمل نیامده است. اقدامی که تلاش دارد با ورودی به جا و مسئولانه از تبعات اجرای بدون هماهنگی این طرح بکاهد.

اما گزارش خبرنگار فارس از حواشی اجرای این طرح در بازار موبایل و اثرات بسته شدن دو فروشگاه آیفون، از رکود معاملات گوشی‌های آیفون در بازار خبر دارد.

توقف عرضه برخی فروشگاه‌های اینترنتی که اجناس خود را از شرکت پلمپ شده تحویل می‌گرفتند رکود و شرایط غیرعادی بازار را تقویت کرده است. عرضه برخی فروشگاه‌ها نیز مانند است و تغییری نکرده است.

فعالان بازار می گویند: در حال حاضر بازار فروش گوشی‌های آیفون راکد شده و فروشندگان نمی‌دانند بفروشند یا نفروشند. قیمت نیز به درستی مشخصی نیست.

برخی فروشندگان نیز قیمت آیفون ها را حدودا ۱۵۰ هزار تومان بالاتر نسبت به هفته گذشته اعلام می‌کنند. آنها در پاسخ به علت افزایش قیمت، برخورد آخر هفته گذشته با دو عرضه کننده آیفون و کمبود جنس عنوان می‌کنند.

اما چند فعال بازار درباره علت افزایش قیمت، تاکید می کنند که از هفته گذشته به دلیل افزایش قیمت ارز و کاهش موجودی کالا در بازار، قیمت آیفون شیب صعودی گرفته است که در نهایت این عوامل در افزایش قیمت حدودا ۱۵۰ هزار تومانی نمایان شده است.

این اهالی بازار می‌گویند: این افزایش قیمت رابطه مستقیمی با اجرای رجیستری ندارد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس