تاریخ انتشار: ۲۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ملت بحرین امروز رسالت عظیمی را به انجام می رساند، این مردم به خاطر خود نمی جنگند؛ بلکه برای دفاع از هویت امت اسلامی مبارزه می کنند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله عباس کعبی سه شنبه شب در تجمع اعتراضی طلبه های بحرینی […]

[ad_1]

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ملت بحرین امروز رسالت عظیمی را به انجام می رساند، این مردم به خاطر خود نمی جنگند؛ بلکه برای دفاع از هویت امت اسلامی مبارزه می کنند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله عباس کعبی سه شنبه شب در تجمع اعتراضی طلبه های بحرینی حوزه علمیه قم با اشاره به حملات اخیر رژیم آل خلیفه به تجمع حامیان شیخ عیسی قاسم، اظهار داشت: ایشان رهبر دینی مردم بحرین است و طبق قوانین شرع، عرف و بین الملل، رهبران دینی از قداست و جایگاه بالای اجتماعی، سیاسی و شهروندی برخوردار هستند.
وی افزود: شیخ عیسی قاسم حافظ امنیت ملی و وحدت کشور بحرین است و همواره مطالباتی که وی مطرح می کند، در چارچوب قوانین بحرین بوده و مسالمت آمیز است.
این استاد حوزه بیان داشت: اگر رژیم آل خلیفه شخصیتی مانند آیت الله عیسی قاسم را نمی تواند تحمل کند، علاوه بر نقض قوانین و مقررات بین المللی، به کنوانسیون های حقوق بشری و حریم دینی و مذهبی نیز بی توجهی و به دست خود، اوضاع را بحرانی تر کرده و به جای اینکه به حل بحران کمک کند، شرایط را نابسامان تر خواهد کرد.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: در واقع آل خلیفه با سخت گیری بیش از حد و حمله به حامیان شیخ عیسی قاسم و تنگ تر کردن عرصه بر این رهبر دینی و مذهبی، خود را به آخر خط رسانده و بستر را برای حرکات تند، انقلابی و شکل گیری یک انتفاضه و مقاومت که هزینه سختی را به رژیم آل خلیفه تحمیل خواهد کرد، ایجاد می کند.
وی با بیان این که حوزه علمیه قم، نجف و همچنین روحانیان نسبت به شیخ عیسی قاسم بی تفاوت نیستند، گفت: رژیم حاکم بر بحرین نباید از خویشتنداری و تلاش ما برای حفظ روحیه وحدت اسلامی سوءاستفاده کند.
کعبی با اشاره به این که آل خلیفه باید از رژیم پهلوی و حکومت های مستبد منطقه عبرت بگیرد، تصریح کرد: اگر رژیم آل خلیفه مانعی را پیش ِروی خود نبیند، تعرض به روحانیان بحرین را ادامه خواهد داد؛ اما نیروهای مردمی فعال و حاضر در صحنه به طور قطع این رژیم را پشیمان می کنند.
وی گفت:امروز رژیم سعودی درنقاب مقاومت و مبارزه با جریان های افراطی اصلی ترین عامل بروز فتنه های قومی، مذهبی درمنطقه است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: ظالمان جهان از اموال و آبروی مسلمانان استفاده کرده و در زمین فساد به راه انداخته اند؛ آنان کشورهایی همچون بحرین، یمن، عراق، سودان، سوریه و حتی خارج از جهان اسلام را با حمایت عربستان سعودی به فساد کشانده اند.
کعبی در زمینه بیداری های جهان اسلام نیز گفت: امت اسلامی بیدار شد تا پیروزی های بزرگی را خلق و قدرت بزرگی را در جهان تشکیل دهد؛ بیداری هایی که در جهان اسلام ایجاد شد، بیانگر این زندگی جدید است؛ لذا امیدواریم که جهان اسلام بتواند بدون در نظر گرفتن مرزهای جغرافیایی یا فرهنگ ملت ها، تبدیل به قدرتی بزرگ شود.
وی درباره تفسیر جنگ بین حق و باطل در قرآن کریم و احادیث نبوی افزود: منابع دینی به استمرار جنگ میان حق و باطل اشاره می کنند؛ اما پیروزی از آن حق خواهد بود؛ زیرا باطل گذراست و دولت حقیقی از آن حق و حقیقت است.
وی اضافه کرد: گاهی ممکن است پیروزی به تاخیر بیفتد؛ اما همراه با حکمتی است که یکی از مهمترین این حکمت ها آن است که مومنان بدانند پیروزی از جانب خداوند عز وجل می رسد؛ گاهی اهل حقیقت می پندارند که قدرت آنان همان نیرویی می باشد که این افراد را بر دشمنان پیروز می کند؛ به عنوان مثال ممکن است برخی تصور کنند که اگر بر آمریکا تکیه کنند، پیروز خواهند شد؛ اما این تکیه کردن یکی از عوامل تاخیر در پیروزی است؛ پیروزی زمانی به دست می آید که اهل ایمان یقین کنند که پیروزی جز از سوی خداوند نخواهد بود.
تجمع اعتراضی طلبه های بحرینی حوزه علمیه قم در حمایت از شیخ عیسی قاسم در مدرسه علمیه امام رضا(ع) قم برگزار شد؛ طلبه های شرکت کننده در این مراسم ضمن محکوم کردن جنایت های رژیم آل خلیفه، پشتیبانی خود را از مردم مظلوم بحرین و آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور اعلام کردند.
حاج شیخ عیسی احمد قاسم درازی بحرانی معروف به شیخ عیسی قاسم ٬عالم برجسته شیعه و رهبر شیعیان بحرین و رهبر معنوی انقلاب بحرین است.
در جریان انقلاب بحرین، وزارت دادگستری این کشور نامه ای توهین آمیز علیه وی منتشر کرد تا محبوبیتش را در میان مردم بسنجد٬ مردم نیز چهارم شهریور ۱۳۹۰ نماز جمعه را در سراسر بحرین تعطیل کردند و تنها نماز شیخ قاسم برگزار شد.
پس از آن که حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین مخالفانش را اندک خواند، به دعوت شیخ عیسی قاسم تظاهراتی با عنوان «لبیک یا بحرین» با حضور بیش از ۵۰۰ هزار نفر در منامه برگزار شد.
این تظاهرات بزرگترین تجمع تاریخ کشور بحرین بود که بیش از ۵۰ درصد بحرینی ها در آن حضور داشتند، به طوری که راهپیمایی «همه پرسی» خوانده شد و این نخستین باری بود که خود شیخ عیسی قاسم در تظاهرات شرکت می کرد.
دولت بحرین در ماه های گذشته قبل اقدام به سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین کرده بود و به تازگی اخباری مبنی بر احتمال بازداشت و محاکمه ایشان نیز به گوش می رسد.

۲۰۶/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس