تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی با تاکید بر این که توافق برجام بیشتر به نفع ایران است تا ۱+۵، گفت: روح برجام این است که اعتماد بین المللی به وجود آمد که ایران درصدد آزار جامعه بین المللی نیست. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی، رییس مجمع تشخیص […]

[ad_1]

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی با تاکید بر این که توافق برجام بیشتر به نفع ایران است تا ۱+۵، گفت: روح برجام این است که اعتماد بین المللی به وجود آمد که ایران درصدد آزار جامعه بین المللی نیست.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گویی در پاسخ به این پرسش که یک کلید واژه به اسم روح برجام در فضای پسابرجام مطرح شده است، تعریف شما به همین نسبت از مسأله روح برجام چیست؟ یعنی اگر روح برجام فراتر از خود برجام و مفادش پول گرفتن و اینهاست، ایران و ۱+۵ اصلاً در رابطه با روح برجام چه کارهایی باید بکنند و چه کارهایی نباید بکنند، پاسخ داد: روح برجام این است که اعتماد بین المللی به وجود آمد که ایران درصدد آزار جامعه بین المللی نیست و این تبلیغاتی که شده، دروغ است و اگر غیر از این بود، حاضر نمی شد وضع فعلی کارهای هسته ای خودش را به این صورت کند.
وی ادامه داد: البته این کاری که کردیم، بیشتر به نفع ماست تا آنها. چون ما درحال حاضر به چیزهایی دست می یابیم که در آن شرایط نمی توانستیم. ما در خیلی جاها می توانیم وارد شویم. ما می توانیم اورانیوم تولید کنیم و بفروشیم. مواد اولیه نداریم، می توانیم وارد و تولید کنیم و با سود زیاد بفروشیم.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: می توانیم آب سنگین را تولید و بفروشیم. می توانیم تحقیقات خود را تا آنجایی که لازم است، پیش ببریم و اگر خواستیم جهشی در هسته ای ایجاد کنیم، می توانیم هر مقدار نیرو بخواهیم، تربیت کنیم و می توانیم در دانشگاه های دنیا، فرزندان خود را به رشته هایی که برای ما تحریم کرده بودند، بفرستیم. هاشمی رفسنجانی”>آیت الله هاشمی رفسنجانی یادآور شد: برای ما خیلی چیزها باز شد. ما سودمان را می بریم، اما اگر بعضی از این تنگ نظری ها و بداخلاقی ها نبود، خیلی بیشتر از اینها می توانستیم.
وی در پاسخ به این پرسش که شما به «چه باید نکرد»های ، اشاره ای نمی کنید؟ اینکه ما و طرف مقابل چه کارهایی را نباید بکنند؟، گفت: با این هیاهوی که در کشور می کنند و یک جنگ روانی بی خودی راه انداختند، ما برای جذب سرمایه و فناوری مشکل پیدا می کنیم.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: چون طرف های ما نمی دانند و با معیارهای خودشان عمل می کنند. ما باید طبق قانون اساسی عمل کنیم و هر کسی اکثریت را در یک انتخابات سالم آورد، بگذاریم کارش را انجام بدهد و حمایت کنیم و به خاطر منافع ملی کشور، باید همین کار را بکنیم. همین مقدار حل می کند و بیش از این چیزی لازم نیست.

۲۰۶/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس