تاریخ انتشار: ۰۸ خرد ۱۳۹۴

آیت الله مصباح یزدی، رهبر معنوی جبهه پایداری اگرچه پس از روی کارآمدن حسن روحانی از منتقدان پروپاقرص مذاکرات هسته ای بوده است و همواره اعتراضات تندی را به سیاست های هسته ای دولت مطرح کرده  اما او روز گذشته در دیدار جمعی از سپاه الغدیر یزد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان را فرزندان […]

آیت الله مصباح یزدی، رهبر معنوی جبهه پایداری اگرچه پس از روی کارآمدن حسن روحانی از منتقدان پروپاقرص مذاکرات هسته ای بوده است و همواره اعتراضات تندی را به سیاست های هسته ای دولت مطرح کرده  اما او روز گذشته در دیدار جمعی از سپاه الغدیر یزد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان را فرزندان انقلاب دانست  و گفت: ممکن است مسؤولان هسته ای دچار اشتباه شوند اما خائن نیستند، باید با عمل کردن به دستورات رهبر معظم انقلاب وحدت را حفظ کنیم.

مصباح

به گزارش گذارنیوز رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)گفت: رهبر معظم انقلاب راه را برای مذاکره کنندگان باز گذاشتند اما فرمودند که مراقب باشید تا کلاه سرتان نرود، این برخورد تدبیر حکیمانه ولی فقیه در مواجهه با مسأله است که از سیره اهل بیت(ع) فرا گرفتند.
وی با تأکید بر رعایت شعار سال از سوی مسؤولان و مردم عنوان کرد: همه باید سعی کنند با رعایت همدلی و همزبانی از به وجود آمدن اختلاف در کشور جلوگیری کنند، دشمن در صدد است که دو دستگی را در کشور حاکم کند؛ آرزوی دشمن اختلاف افکنی است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به این که آمریکا محتاج به مذاکرات است، خاطرنشان کرد: امروزه خداوند به ملت ایران عزت داده و آمریکا را محتاج این ملت با عظمت کرده است، سخن حضرت امام مبنی بر این که قطع رابطه با آمریکا به ایران ضرر نمی زند نیز محقق شد؛ ملت ایران آمریکا را به ذلت کشاند.
اما درحالی که آیت الله مصباح هم بر خائن نبودن تیم مذاکره کننده تاکید می کند اما هفته گذشته مهدی کوچک زاده در صحن علنی مجلس با خائن خواندن محمد جواد ظریف حملات تندی را علیه او داشت.
در فیلمی که از اهانت مهدی کوچک زاد به ظریف منتشر شده است ،این عضو جبهه پایداری، وزیر امور خارجه و سرپرست گروه مذاکره کننده هسته ای را به برهم زدن «وحدت» متهم می نماید.
مهدی کوچک زاده، که محمدجواد ظریف را «خائن» خطاب نمود، بدون بردن نام «آیت الله خامنه ای» تاکید کرد که این خطاب کسی است که گفته است «مذاکرات زیر سایه تهدید را نمی پذیرد».

اظهارات تند بذرپاش علیه تیم مذاکره کننده هسته ای
این در حالی است که مهرداد بذرپاش دیگر عضو جبهه پایداری هم روز گذشته در جمع دلواپسان مشهد اظهارات تندی را علیه تیم مذاکره کننده مطرح کرده است.
این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی  در تجمع “اجازه نمی‌دهیم” اظهار کرد: آدم وقتی شما را می‌بیند یادش می‌آید که تولید احترام برای ملت ایران با گرفتن چند عکس یادگاری با جان‌کری یا اوباما ایجاد نمی‌شود.
وی افزود:کسانی که فریاد “آی دزد،آی دزد” سر می‌دهند به تحریم‌های نسل سوم پاسخ دهند.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه من قصد تحلیل بیانیه لوزان و توافقنامه ژنو را ندارم و در این خصوص تاکنون حرف‌های زیادی گفته شده است، اظهار کرد: بعد از این پیشنهاد اینها برای جزئیات رفتند، سال ۸۸ شد و از اینها هیچ خبری نشد، هرچه تماس گرفته می شد و پیغام داده می‌شد می‌دیدند خبری نیست، انتخابات فرا رسید، عده‌ای بلا بر سر این کشور آوردند و تهران و چند شهر دیگر بهم ریخت و تبدیل شد به فتنه ۸۸٫
بذرپاش یادآور شد: اوباما آن زمان در تلویزیون گفت ایران برای مذاکرات مشروعیت ندارد، گفتند تا مردم در خیابان هستند باید شدیدترین تحریم‌های اقتصادی را علیه آنان وضع کنیم و کار نظام جمهوری اسلامی ایران را تمام کنیم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما در ۳ نسل تحریم شدیم، ادامه داد: نسل اول از زمان تسخیر لانه جاسوسی آغاز شد، نسل دوم زمان انفجارات لبنان ایران متهم به تروریست شد و از سال ۸۹ هم نسل سوم تحریم‌ها به بهانه فعالیت هسته‌ای کشورمان صورت گرفت.
وی با تاکید بر اینکه همه مذاکرات برای تحریم‌های نسل سوم است، افزود: چرا ۲ نسل تحریم‌های گذشته تا این میزان اثر نذاشت و فشار اقتصادی آن بر کشور تا این حد مضاعف نبود.
بذرپاش افزود: شاید تحریمی‌ترین کالایی که بتوان آن را در ذهن متصور شد سانتریفیوژ است، اگر ماشین‌های سانتریفیوژ تحریمی‌ترین کالای ممکن است، چه طور شهید احمدی‌روشن توانست در زمان تحریم آن را به این میزان در تاسیسات هسته‌ای ما به پا کند.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در باتلاق تحریم‌ها چه کسی کشور را فروخت، گفت: آیا به خاطر اینکه رئیس جمهور قبل تحریم ها را کاغذ پاره خواند تحریم شدیم، این جمله را که امام هم سال ۶۲گفتند، تحریم‌ها چرا بعد از سال ۸۸ اتفاق افتاد، چرا عده‌ای الان فریاد آی دزد آی دزد سر می‌دهند، آنان دلیل تحریم‌های نسل سوم و بستری که آنها را فراهم کرد را بگویند تا پاسخ خیلی از سوالات روشن شود، چه کسی ولی زمان را یاری نکرد، باید به این سوالات پاسخ داده شود، چرا رهبری می‌گفتند سکوت نکنید که کشور پله‌های زیادی به عقب برمی‌گردد.
اما این اظهارات منتاقض از سوی پایداری ها گویای آن است که اعضای این جبهه نسبت به مذاکرات هسته ای و تیم مذاکره کننده دچار چند دستگی شده و مهم تر از همه حضرت آیت الله مصباح یزدی ترجیح داده از همینجای ماجرا راه خود را دیگر اعضای این جبهه جدا کند .او حالا رک و صریح گفته است اعتقادی به خائن بودن اعضای تیم مذاکره کننده ندارد .

نظرات شما
  1. شما تحریم نشدی …… اتفاقا خوب ……… و………. بلکه مردم تحریم شدن وضعیف تر وبدبختر شدن……… – حالا هم اشکال نداره حتما لیاقتش رو داشتین بقیشو مردم خودشون خوب میدون که حداقل کامل غرق نشن با فوق لیسانس راننده تاکسی نشن با لیسانس فنی کنار خیابون سیگار نفروشن برای رفتن به سر کار ۱۵ هزار تومان پول کرایه ماشین ندن ماهی بشه ۹۰۰ وبگیرن ۱تومان وبا ۱۰۰ تومان خود وخونوادشون بگذرونن البته بعلاوه یارانه ۴۵ تومانی بقیشم چیکارکنن که مثل شما کاسب نشدن

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس