تاریخ انتشار: ۱۴ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] آیت الله شبیری زنجانی از مراجع تقلید حکم شرعی اهدای تخمک در برخی مراکز ناباروی را اعلام کرد و بیان داشت: به طور کلی لقاح تخمک و اسپرم غیر زن و شوهر- ولو در خارج رحم – حرام است ولی اگر بین آنها به طریق شرعی زوجیت – ولو موقت – حاصل شود و […]

[ad_1]

آیت الله شبیری زنجانی از مراجع تقلید حکم شرعی اهدای تخمک در برخی مراکز ناباروی را اعلام کرد و بیان داشت: به طور کلی لقاح تخمک و اسپرم غیر زن و شوهر- ولو در خارج رحم – حرام است ولی اگر بین آنها به طریق شرعی زوجیت – ولو موقت – حاصل شود و لقاح صورت گیرد، اشکالی ندارد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله شبیری زنجانی، وی اظهار داشت: در تمام مواردی که لقاح فی نفسه جایز است اگر مقدمات آن مثل گرفتن تخمک و اسپرم یا انتقال به رحم مستلزم لمس و نظر حرام باشد این اقدامات جایز نیست مگر در فرض اضطرار و استیصال.

وی ادامه داد: البته اگر لقاح در خارج رحم صورت گرفته باشد و حفظ آن متوقف بر اجاره رحم باشد این کار هر چند که متوقف بر مقدمه حرامی هم باشد جایز بلکه واجب است.

آیت الله شبیری زنجانی مطالب فوق را در پاسخ به این سوال شرعی که ‘برخی از بانوان در مراکز درمانی ناباروری اقدام به اهدای تخمک می نمایند و قراردادی نیز بین گیرنده و اهداء کننده منعقد می شود. آیا چنین کاری جایز است؟ ارائه کرد.

امروز استفاده از اسپرم، تخمک و جنین اهدایی از روش ها و مسائل مستحدثه است که دیدگاه های مختلفی از سوی مراجع تقلید از نظر شرعی در این زمینه ارائه شده است.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس