تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۴

آیت الله هاشمی شاهرودی در گفتگویی از دیدار خود با مهندس میرحسین موسوی پس از انتخابات ۸۸ سخن گفته است.

آیت الله هاشمی شاهرودی در گفتگویی از دیدار خود با مهندس میرحسین موسوی پس از انتخابات ۸۸ سخن گفته است.

به گزارش”گذارخبر” به نقل از «انتخاب»، آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی از شاگردان برجسته حضرت امام، آیت‌الله خوئی و شهید آیت‌الله سید محمدباقر صدر و از مراجع بزرگوارحوزه علمیه قم و مولف دهها جلد کتاب ارزشمند در فقه و معارف اسلامی است.

وی در گفتگو با نشریه پاسدار اسلام گفت: در ماه‌‌های آخر مسولیتم بود. در مرداد ۸۸ دوره من تمام می‌شد.

رئیس سابق قوه قضائیه افزود: یک جلسه آقای موسوی و آقای هاشمی را به قوه قضائیه دعوت کردیم. آقای موسوی برای تظاهرات اعلامیه داده بود. گفتم آقا! اینکار را نکنید و از این کار دست بکشید. گفتم اگر به نتایج انتخابات اعتراضی دارید، آقا قبول دارند و هیئتی را برای بررسی معین می‌کنند. گفت شرط لغو بیانیه این است که به من اجازه بدهند در صدا و سیما صحبت کنم. گفتم می‌شود این کار را کرد.

آیت الله شاهرودی اضافه کرد: به دفتر آقا زنگ زدم. آقای جلیلی تازه دبیر شورای امنیت شده بود. به ایشان هم زنگ زدم و گفتم ایشان چنین شرطی دارد. گفتند ما ترتیب کار را می‌دهیم. گفتم باید به صدا و سیما بگویید که زمان بگذارند که ایشان صحبت کند. بعد گفتم آقایان با شرط شما موافقند، شما هم تظاهرات را لغو کنید.

وی خاطرنشان کرد: آنجا پیش ما قول داد این کار را بکند و آنها هم واقعاً حاضر بودند که به ایشان برای صحبت در تلویزیون وقت بدهند، اما از پیش ما که رفت، نمی‌دانم کدام خنّاسان ذهنش را عوض کردند و کار خودشان را کردند.

نظرات شما
  1. چه جالب!!!
    حضرت آیت‌الله شاهرودی هم مثل اینکه لب به سخن گشودند!!!

    ایشان که در آن زمان رئیس قوه قضائیه بودند، و مسئولیت اصلی صیانت از حقوق شهروندان بر عهده ایشان بوده، بیش از ۶ سال سکوت کردند!!! و پس از ۶ سال!!! لب به سخن گشوده اند!!!
    جالب است!!!

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس