تاریخ انتشار: ۲۵ شهر ۱۳۹۴

ساعت ۸:۳۰ بامداد امروز، عضو برجسته جامعه مدرسین و نماینده مجلس خبرگان در سن۹۰سالگی درگذشت.

به گزارش “گذارخبر” حجت الاسلام والمسلمین حسن سامعی معاون هماهنگی و اجرایی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری نیز گفت: آیت الله خزعلی حدود ساعت  ۸:۳۰ صبح در منزلش در تهران به رحمت خدا رفت.

آیت الله خزعلی از شاگردان امام خمینی و از مبارزان پیش از انقلاب بود که سالها در تبعید بود.

وی در جریان نهضت امام خمینی از افراد تاثیرگذار به شمار می رفت و سخنرانی او در مسجد فیضیه در سال ۱۳۴۲ مشهور است.

آیت الله خزعلی در سالهای گذشته از کهولت رنج می برد. حدود یک ماه پیش مقام معظم رهبری از او عیادت کردند.

آیت الله ابوالقاسم خزعلی متولدٔ اول فروردین ۱۳۰۴ ـ بروجرد از تدوین کنندگان قانون اساسی جمهوری اسلامی (نماینده سمنان در مجلس خبرگان قانون اساسی)، عضو سابق شورای نگهبان برای ۲۰ سال، عضو مجلس خبرگان رهبری از ابتدا تاکنون و مسئول بنیاد بین‌المللی غدیر است. وی از تدوین کنندگان قانون اساسی جمهوری اسلامی بوده است.

وی تحصیل علوم دینی را در حوزه علمیه مشهد آغاز کرد؛ صرف و نحو را نزد علی‌اکبر دامغانی فرا گرفت و کتاب مغنی اللبیب را نزد محقق قوچانی خواند. معالم، لمعه و قوانین را نزد سید احمد یزدی آموخت و رسائل، مکاسب و کفایه را نزد هاشم قزوینی و بخشی از کفایه را نیز نزد مجتبی قزوینی فرا گرفت. او پس از آن راهی قم شد و در درس خارج فقه آیات طباطبائی بروجردی و  امام خمینی حضور پیدا کرد. وی همچنین مدتی در محضر مرحوم آیت الله محمدتقی بهجت تلمذ کرده است. و در درس منظومه و اسفار علامه سید محمدحسین طباطبایی حاضر شد.

پایگاه خبری و تحلیلی “گذارخبر” این ضایعه دردناک را به فرزند آن مرحوم جناب آقای دکتر مهدی خزعلی از صمیم قلب تسلیت می گوید.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس