تاریخ انتشار: ۲۲ اسف ۱۳۹۳

خطیب جمعه تهران ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا را روز بیعت با شهیدان دانست و گفت: بیعت با شهیدان یعنی حفاظت و پاسداری از آرمان بلندشان که این نظام اسلامی است. به گزارش  گذارنیوز آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه تهران افزود: کسانی که در عرصه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به […]

خطیب جمعه تهران ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا را روز بیعت با شهیدان دانست و گفت: بیعت با شهیدان یعنی حفاظت و پاسداری از آرمان بلندشان که این نظام اسلامی است.

۸۱۵۳۹۵۶۷-۶۳۳۲۵۶۳

به گزارش  گذارنیوز آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه تهران افزود: کسانی که در عرصه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به این نظام اسلامی خیانت کنند بی تردید به خون شهیدان خیانت کرده اند.

وی ادامه داد: برگزاری یادواره های شهیدان سنت حسنه ای است که باید هرچه باشکوه تر برپا شود. در این جلسات است که از آرمان های شهیدان گفته می شود، رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که امروز زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

** مذاکرات هسته ای

خطیب جمعه تهران در بخشی از خطبه های دوم خود درباره مذاکرات هسته ای سخن گفت و افزود: شما از این تریبون مطالب زیادی به مناسبت مذاکرات هسته ای شنیده اید و روز یکشنبه هم دور جدیدی شروع می شود.

خاتمی ادامه داد: نکته ای مقام معظم رهبری روی آن تاکید کردند و می خواهم من هم روی آن تاکید کنم. مقام معظم رهبری تیم مذاکره کننده ایران را تایید و امین خواندند اما فرمودند من نگرانم؛ چون با یک سری آدم درست حسابی طرف نیستیم بلکه با یک سری آدم های حقه باز و مکار طرفیم.

وی اضافه کرد: اگر این ها پیروز شوند هیچ اصل و پیمانی را نمی شناسند. همین دیروز بار دیگر اوباما تحریم های ۲۰ ساله را تمدید کرده است. اصلا به اخلاق سیاسی پایبند نیستند؛ ما نمی دانیم آینده مذاکرات هسته ای چیسیت.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: پیروز ملت بزرگ ایران است. در این مذاکرات حدود یک سال و خرده، شما مردم ایران چهره مکار و پیمان شکنانه آمریکا را به جهان نشان دادید.

خاتمی تصریح کرد: متاسفانه بعضی ها در داخل کشور چهره آمریکا را بزک می کنند و صلح طلب نشان می دهند اما شما مردم، نشان دادید که چنین نیست، همان دست های چدنی هستند که با مخمل پوشانده اند. این یکسال نشان داد که شیطنت در ژن دولتمردان آمریکایی نهفته است.

وی یادآور شد: سخن این است که این مذاکرات حدود یکسال و اندی بار دیگر سخن اول انقلاب امام(ره) را تایید کرد که امریکا شیطان بزرگ است.

خطیب جمعه تهران تاکید کرد: دنیا فهمید که امریکا با اساس هویت نظام اسلامی ما درگیر است و می خواهد نظام اسلامی نباشد اما شما ملت بزرگ اثبات کردید که ملتی هستید که خسته نمی شوید اما به فضل خدا دشمن را خسته خواهید کرد.

** ایران حامی تمامیت ارضی عراق است/ مرزهای بین المللی را محترم می شناسیم

خطیب جمعه تهران در ادامه خطبه دوم به پیروزهای ارتش عراق اشاره کرد و گفت: به ارتش و نیروهای مردمی عراق که انصافا پیشروی های خوبی در استان صلاح الدین داشتند تبریک وخدا قوت می گوییم و از خداوند می خواهیم که به این عزیزان صبر و نشاط عطا کند تا بتوانند ریشه داعش را از عراق برکنند و مطمئن باشند که خداوند آن ها را کمک خواهد کرد.

خاتمی افزود: دنیا می داند که ایران اسلامی دولتی است که در عرصه مبارزه با این تروریست ها، آن گاهی که کشورهای مستکبر ذره ای کمک به عراق نکردند، به صحنه آمد و درعرصه مستشاری از دولت عراق حمایت کرد.

وی ادامه داد: ایران اسلامی حامی تمامیت ارضی عراق است، کمک های ایران برای این است که دشمنان را در تجزیه عراق ناکام بگذارد، ما نه تنها مرزهای عراق را به رسمیت می شناسیم بلکه مرزهای بین المللی را محترم می شناسیم . فقط یک رژیم را رژیم جعلی و غاصب می دانیم و آن نظام صهیونیستی اسراییل است.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: برادران عراقی ما بدانند برای ساختن عراقی سرافراز، عراقی سربلند، عراقی که بتواند در برابر همه توطئه ها مقاوم و ایستا باشد؛ ما همراهشان هستیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس