تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] دبیر شورای نگهبان ضمن تجلیل از مجاهدت های «حشدالشعبی» در راه صیانت از اماکن مقدسه عراق گفت: آن چیزی که عراق را از خطر داعش نجات داد، همین نیروهای مردمی بودند. به گزارش ایسکانیوز، آیت الله احمد جنتی در جمع کارکنان شورای نگهبان ضمن تبریک به مناسبت روز مباهله و نزول آیات تطهیر و […]

[ad_1]

آیت الله جنتی

دبیر شورای نگهبان ضمن تجلیل از مجاهدت های «حشدالشعبی» در راه صیانت از اماکن مقدسه عراق گفت: آن چیزی که عراق را از خطر داعش نجات داد، همین نیروهای مردمی بودند.

به گزارش ایسکانیوز، آیت الله احمد جنتی در جمع کارکنان شورای نگهبان ضمن تبریک به مناسبت روز مباهله و نزول آیات تطهیر و ولایت و یادآوری برکات وافر این ایام، به ارائه گزارشی از سفر خود به عتبات عالیات پرداخت.

وی اظهار داشت: ما باید شکرگزار و قدردان وجود اماکن مقدسه و حرم اهل بیت (ع) باشیم چرا که حضور در این اماکن مذهبی، موجب تجدید حیات معنوی و زنده شدن ایمان انسان است.
وی افزود: سفر زیارتی، سفر مقدسی است و هیچ کجای دنیا به مانند این سرزمین های مقدس (عراق)، مراکز پیام بخش ندارد. این اماکن موجب انقلاب روحی و صعود انسان را به درجات معنوی فراهم می آورند که امیدواریم، خداوند توفیق حفظ این حالات را برای همه زائرین، میسر کند.
دبیر شورای نگهبان در ادامه با اشاره به وضعیت رو به بهبود شرایط امنیتی در عراق به دلیل نقش نیروهای مردمی، خاطرنشان کرد: از موارد برجسته و مؤثر در کشور عراق، حضور نیروهای حشدالشعبی است. خداوند امام راحل (ره) و بسیجیان عزیز را با پیغمبر(ص) و خاندان پاکش محشور کند که بسیج مردمی را برای ما و ملت های مسلمان به یادگار گذاشتند؛ آنچه عراق را از خطر داعش نجات داد، همین نیروهای مردمی بودند.
جنتی با یادآوری دیدارهای خود با علما و مراجع عظام تقلید عراق، نقش ممتاز مرجعیت آیت الله سیستانی در این کشور و صدور فتوای ایشان در لزوم تشکیل بسیج مردمی در مقابله با داعش را بی بدیل توصیف کرد.
وی گفت: اگر دعوت ایشان به دفاع از عراق نبود و حرکت قومی، مردمی و بسیجی مردم عراق اتفاق نمی افتاد، داعشی ها به بغداد رسیده بودند و کل این کشور به اشغال آنها در می آمد.
دبیر شورای نگهبان ضمن تجلیل از مجاهدت های «حشدالشعبی» در راه صیانت از اماکن مقدسه عراق گفت: آن چیزی که عراق را از خطر داعش نجات داد، همین نیروهای مردمی بودند.
رییس مجلس خبرگان رهبری به دیدار خود با سیدعمار حکیم به عنوان رییس ائتلاف ملی عراق و توصیه به وی اشاره و تصریح کرد: بین احزاب و گروه های عراقی تقسیم کار شده است. البته اختلافاتی دارند که من پیشنهاد کردم در این صورت به حضرت آیت الله سیستانی مراجعه کنند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان؛ دبیر شورای نگهبان در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد؛ خداوند متعال، به دلیل محبت و توجه به پیامبر اکرم (ص) و خاندان پاک ایشان به عنوان وجه مشترک ملت ایران؛ این سرزمین را از تفرقه، اختلاف و لغزش حفظ فرماید و آل سعود، وهابی ها و تکفیری ها را به دلیل ظلم به مردم مسلمان و مظلوم منطقه ریشه کن کند.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس