تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۴

سانحه سنگین و اسفبار مکّه و منا را به پیشگاه ولیّ عصر حضرت بقیّه الله(ارواح مَنْ سِواه فداه)، امت اسلامی و بازماندگان حادثه تلخ حجاز تسلیت عرض می‌کنیم. از ذات اقدس الهی تعالی ارواح جانباختگان و اجر جمیل بازماندگان را مسئلت می‌کنیم.

به گزارش “گذارخبر” ، این مرجع تقلید در ابتدای جلسه درس تفسیر که در مسجد اعظم برگزار شد، ضمن تسلیت به خانواده‌های جانباختگان حادثه منا، بیان کرد: سانحه سنگین و اسفبار مکّه و منا را به پیشگاه ولیّ عصر حضرت بقیّه الله(ارواح مَنْ سِواه فداه)، امت اسلامی و بازماندگان حادثه تلخ حجاز تسلیت عرض می‌کنیم. از ذات اقدس الهی تعالی ارواح جانباختگان و اجر جمیل بازماندگان را مسئلت می‌کنیم.

وی با بیان این‌که «کعبه که قبله مسلمانان و مطاف مسلمین است به عنوان بلد امین و منطقه امن معرّفی شده است» اظهار کرد: اگر حجاز، اگر مکّه، اگر آن سرزمین به برکت (أَطْعَمَهُم مِن جُوعٍ وَ آمَنَهُم مِنْ خَوْفٍ) متنعّم هستند، به وسیله این مطاف و قبله است و اگر مکّه به عنوان «بَلَد أمین» نامگذاری شد، به قداست این مطاف و قبله است.

وی با تاکید بر این‌که «مسئولیت صیانت از کعبه مسلمین باید بر عهده خود مسلمانان قرار بگیرد» اظهار کرد: مسئولان حجاز که نان قداست «بَلَد أمین» را به بهای ناامنی می‌خورند، شایسته و لایق حرم‌داری و حریم حرم را نگه‌داشتن نیستند، لذا بر امّت اسلامی لازم است، مسئولیّت صیانت قبله و کعبه مسلمین را به عهده بگیرند، تا از یوق استثمار و استکبار جهانی نجات پیدا کنند.

آیت‌الله جوادی‌آملی با اظهار امیدواری نسبت به بیداری امت اسلامی، سازمان‌های مدعی حقوق بشر را مورد خطاب قرار داد و بیان کرد: سازمان‌هایی که داعیه حقوق بشر را داشته و دارند، فریاد برآورند و این حرامی‌ها را از حرم دور کنند و اداره حرم را به عهده مسلمانان جهان بسپارند، تا مسلمانان نه شاهد حادثه تلخ مکّه باشند و نه شاهد حادثه غمبار منا. به امید بیداری امّت اسلامی و موفّقیت احکام و حِکَم آیات و سُنَن الهی.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس