تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: تجاوز آل‌خلیفه از خطوط قرمزی که خودشان در قانون اساسی بحرین ترسیم کرده‌اند، نشانه درماندگی آنها و سرآغاز فروپاشی تدریجی رژیم بحرین است. به گزارش ایسکانیوز، «آیت‌الله محسن اراکی» در مراسم بزرگداشت شهید بحرینی «حسن جاسم الحایکی» در شهر مقدس قم، اظهار کرد: تجاوز از خطوط قرمز […]

[ad_1]

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: تجاوز آل‌خلیفه از خطوط قرمزی که خودشان در قانون اساسی بحرین ترسیم کرده‌اند، نشانه درماندگی آنها و سرآغاز فروپاشی تدریجی رژیم بحرین است.

به گزارش ایسکانیوز، «آیت‌الله محسن اراکی» در مراسم بزرگداشت شهید بحرینی «حسن جاسم الحایکی» در شهر مقدس قم، اظهار کرد: تجاوز از خطوط قرمز قانون اساسی بحرین بیانگر فروپاشی معنوی آل خلیفه است که سرآغاز فروپاشی و شکست این رژیم خواهد بود.

وی با اشاره به سلب تابعیت «آیت‌الله شیخ عیسی قاسم» تصریح کرد: جنگی که نظام بحرین علیه سمبل‌های این کشور به ویژه آیت‌الله شیخ عیسی قاسم به راه انداخته، جنگ علیه ملت این کشور است، زیرا شیخ قاسم سمبل هویت بحرین و ملت این کشور است. حال اگر وجه فکری شیخ قاسم را از بحرین جدا کنند، آیا بحرین باقی می‌ماند!؟

اراکی افزود: بحرین دارای دو وجه فکری است: یک وجه فکری که در تاریخ آن ظلم، کشتار، تجاوز و غارت اموال ملت دیده می‌شود وجه فکری دیگر این که ملت اصیل، عالم، متقی و صبور بحرین نماینده آن است. شیخ عیسی قاسم و علمای گرانقدر این کشور در وجه دوم قرار دارند که در یک صف ایستاده‌اند و نمونه ارزش‌ها و هویت ملت بحرین هستند. این هویت محال است که از بین برود و نابود شود.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: ملت بحرین امروز رسالت عظیمی را به انجام می‌رسانند، پس نباید پنداشته شود که این ملت به خاطر خودش می‌جنگد، بلکه برای دفاع از هویت امت اسلامی مبارزه می‌کند.

وی افزود: ظالمان جهان از اموال و آبروی مسلمانان استفاده کرده و در زمین فساد به راه انداخته‌اند، آنان کشورهایی چون بحرین، یمن، عراق، سودان، سوریه و حتی خارج از جهان اسلام را با حمایت عربستان سعودی به فساد کشانده‌اند.

اراکی در زمینه بیداری‌های جهان اسلام نیز گفت: امت اسلامی بیدار شد تا پیروزی‌های بزرگی را خلق کند و قدرت بزرگی را در جهان تشکیل دهد. بیداری‌هایی که در جهان اسلام ایجاد شد، بیانگر این زندگی جدید است. لذا امیدواریم که جهان اسلام بتواند بدون در نظر گرفتن مرزهای جغرافیایی یا فرهنگ ملت‌ها، تبدیل به قدرتی بزرگ شود.

وی درباره تفسیر جنگ بین حق و باطل در قرآن کریم و احادیث نبوی افزود: منابع دینی به استمرار جنگ میان حق و باطل اشاره می‌کنند اما پیروزی از آن حق خواهد بود زیرا باطل گذرا است و دولت حقیقی از آن حق و حقیقت است.

اراکی خاطرنشان کرد: گاهی ممکن است پیروزی به تاخیر بیفتد اما این تاخیر حکمتی دارد و یکی از مهمترین این حکمت‌ها آن است که مومنان بدانند پیروزی از جانب خداوند عز وجل می‌رسد. گاهی اهل حقیقت می‌پندارند که قدرت آنان همان نیرویی است که آنان را بر دشمنان پیروز می‌کند، به عنوان مثال ممکن است برخی تصور کنند که اگر بر آمریکا تکیه کنند پیروز خواهند شد اما این تکیه کردن یکی از عوامل تاخیر در پیروزی است؛ پیروزی زمانی بدست می آید که اهل ایمان یقین کنند که پیروزی جز از سوی خداوند بدست نمی‌آید.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به مسئله فلسطین نیز گفت: حکمت‌های الهی بر این مسئله نیز منطبق است و چه بسا دلیل تاخیر در پیروزی فلسطینیان این باشد که خداوند می‌خواهد انسان‌های خبیث را از انسان‌های پاک جدا کند. لذا اگر مبارزان فلسطینی نیت خود را برای خدا خالص کنند هیچ گاه خود را در آغوش کافران نخواهند انداخت.

اراکی در پایان از امام موسی صدر یاد کرد و گفت: امام موسی صدر خطاب به یاسر عرفات بیان داشت: “ای اباعمار بدان که خداوند فقط مومنان را پیروز می‌کند”.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس