تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۴

فوتبال ایران است و از این دست خبرهای باورنکردنی. به گزارش گذار نیوز، یادتان هست که همینطور نشسته بودیم پای تلویزیون و بازی تیم ملی امید ایران و امید عراق را در تهران می دیدیم و احساس می کردیم بازی رفت را یک بر صفر برده ایم، اما اشتباه کرده بودیم. بازی رفت را سه […]

فوتبال ایران است و از این دست خبرهای باورنکردنی.

خلعتبری

به گزارش گذار نیوز، یادتان هست که همینطور نشسته بودیم پای تلویزیون و بازی تیم ملی امید ایران و امید عراق را در تهران می دیدیم و احساس می کردیم بازی رفت را یک بر صفر برده ایم، اما اشتباه کرده بودیم. بازی رفت را سه بر صفر باخته بودیم و همین آقای کمال کامیابی دواخطاره بود اما علیرضا منصوریان سرمربی وقت تیم ملی از او استفاده کرده بود وبا یک اشتباه مدیریتی از کمیته بین الملل فدراسیون تا دپارتمان تیم ملی و بعد دبیرکل وقت و رئیس کمیته جوانان وقت(که الان هم فریدون معینی دوباره به فدراسیون برگشته است) و بعد سرپرست قبلی تیم ملی امید و بعدی تیم ملی امید و سرمربی موقت و سرمربی دائم و خلاصه، تیم ملی امید از رقابت برای رسیدن به المپیک لندن حذف شد. بازی برگشت را هم که دو بر صفر باختیم. تازه وقتی بازی تمام شد متوجه شدیم که بازی رفت را سه بر صفر باخته ایم.

حالا پس از آن روزها دوباره فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در یک شاهکار دیگر، باعث شدند تا پرسپولیس یک نیم فصل از یک بازیکن مجاز سود ببرد و امروز بحث سقوطش به لیگ یک مطرح شود. راه آهن که فعلا به خاطر استفاده از بازیکن غیرمجازی به نام موتومبا به لیگ یک سقوط کرده و حالا بحث پرسپولیس با بازیکن غیرمجاز دیگری به نام محمدرضا خلعتبری مطرح شده است.

دیروز رای کمیته انضباطی فیفا در خلعتبری رسانه ای شد و البته برخی گمانه زنی می کنند راه آهنی و شخص رحیمی به دلیل  اینکه آن زمان وی مدیرعامل سپاهان بود و خلعتبری را می خواست اما در نهایت خلعتبری سر از پرسپولیس درآورد این رای را رسانه ای کرده اند تا نشان دهند که پرسپولیس در آن مقطع از بازیکن غیرمجاز استفاده کرده (مثل موتومبا) اما بازیهایش سه بر صفر نشده است و تنها پرسپولیس حدود ۱۸۶ میلیون تومان جریمه شده است و حالا باید راه آهن هم جریمه شود نه اینکه بازیهایش سه بر صفر شود. ضمن اینکه در ماجرای پرسپولیس و موتومبا مشکلات آی تی سی باعث دردسر شده است.

همین امروز صبح هم خبرگزاری فارس مطلبی را روی خروجی اش قرار داد و در آن نوشت:« در حالی که صالحی، رئیس کمیته استیناف در پاسخ به انتقادات منتقدانی که معتقدند در مورد بازی هایی که تا دو ساعت پس از آن توسط تیم معترض اعتراضی نسبت به موتومبا صورت نگرفته نباید رای سه بر صفر صادر شود و یا چنین مواردی اصلا بازیکن غیر مجاز تلقی نمی شوند گفته بود مواردی از این قبیل نه نیازی به شکایت تیم معترض دارد و نه مشمول مرور زمان دو ساعته می شود حالا که مشخص شده پرسپولیس درجذب محمدرضا خلعتبری تخلف کرده ماجرای جدیدی رخ خواهد داد.اکنون فیفا در موردی مشابه پرسپولیس را متخلف دانسته و بابت درج اشتباه تاریخ فسخ قرارداد خلعتبری با عجمان امارات و اینکه این بازیکن سهمیه آزاد نبوده پرسپولیس را جریمه نقدی کرده است. با توجه به استدلال صالحی اکنون برای تغییر نتایج بازی هایی که خلعتبری برای پرسپولیس به میدان رفته نه فرصت دوساعته لازم است و نه اعتراض تیم های معترض.در چنین حالتی آیا ارکان قضایی فدراسیون رای به سه بر صفر شدن کلیه بازی های سرخ‌پوشان و بازگشت فجر سپاسی به عنوان تیم چهاردهم لیگ فصل سیزدهم به لیگ برتر خواهند داد؟»

با توجه به اینکه این اتفاق دو فصل پیش افتاده و پرسپولیس فصل بعد در لیگ برتر مانده بعید است چنین حکمی صادر شود و پرسپولیس به لیگ یک سقوط کند. اما اینکه چرا حکم پس از هفت ماه رسانه ای شده و چرا آن زمان کمیته انضباطی ورود نکرده و به همراه فدراسیون فوتبال سکوت کرده مورد سوال است. سوال دیگری که باید مدیران پرسپولیس چه در آن زمان و چه در این زمان به آن پاسخ بدهند این است که آیا جریمه حکم فیفا درباره خلعتبری پرداخت شده یا نه؟

تازه خط انحرافی آی تی سی در فوتبال ایران، یک میلیارد و دویست میلیون هم به پرسپولیس یا بهتر بگوییم حسین هدایتی ضربه ضرر هم زده است و این داغ دلها را تازه تر هم می کند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس