تاریخ انتشار: ۲۳ فرو ۱۳۹۵

داعش رویکرد خود را تغییر داده و از خاورمیانه به سمت اروپا و آمریکا متمایل شده است.

 به گزارش “گذارنیوز” شبکه «ای بی سی نیوز» گزارش داد: آیا هسته های ترور داعش در تگزاس فعالیت دارند؟ این سوالی است که در حال حاضر نگرانی کارشناسان امنیت ملی و «مایکل مک کول» نماینده ایالت «تگزاس» را برانگیخته است.

مایکل مک کول که ریاست کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا را برعهده دارد، گفت: چیزی است که شما را شب ها بیدار نگاه می دارد، موضوعی که نمی دانید در کجا رخ می دهد: «چاتانوگا» یا «سان برناردینو». من فکر می کنم ما باید تصور کنیم که آنها (داعشی ها) در اینجا وجود دارند و ما باید آنها را متوقف کنیم، اما این کار بسیار دشوار است.»

ماه آینده یک سال می شود که دو تروریست از ایالت «آریزونا» تا «گارلند» در ایالت تگزاس راندند و تلاش کردند که مرکزی را که نمایشگاه کاریکاتورهای ضد اسلامی بود را هدف قرار دهند. آنها در درگیری مسلحانه با پلیس کشته شدند.

حادثه گارلند اولین حادثه ای در خاک آمریکا بود که داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت.

سازمان نظارت بر پایگاه های اطلاع رسانی تروریستی اعلام کرد که فردی به نام «البریتانی» اعلام کرده که توسط دو تن از هواداران داعش در تیراندازی دست داشته است.

این شهروند انگلیس اعلام کرد: دو تن از همراهان ما در نمایشگاهی هنری در تگزاس آتش گشودند.

به گفته مقامات پلیس هنگام تیراندازی نزدیک این محل، حدود ۲۰۰ نفر در این کنفرانس حضور داشتند.

مک کول اذعان کرد که به دلیل مرزهای باز و جریان مهاجران، سطح تهدید در اروپا بالاتر است، اما او گفت که نباید احتمال وقوع حملات هماهنگ به آمریکا را نیز رد کرد.

مک کول توضیح داد: «ما بیش از ۸۰ تن از طرفداران داعش را در آمریکا بازداشت کرده ایم. ما ۷۵ توطئه علیه غرب را شناسایی کرده و بسیاری از آنها را خنثی کرده ایم. در اروپا، قطعا این شبکه ها وجود دارند.»

مک کول همچنین به تازگی کتابی را با عنوان «شکست تخیل» به رشته تحریر درآورده است و در آن به تشریح تهدیدات بالقوه و راه حل های واقعی می پردازد.

او گفت: «من این کتاب را نوشتم تا به مردم آمریکا حقایقی را در مورد تهدیداتی که به عنوان یک ملت ممکن است با آن مواجه شویم و آنچه ما باید برای توقف آن انجام دهیم، بگویم.»

«باد کندی» مقاله نویس روزنامه های استار و تلگرام گفته است هیچ کدام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تجربه نظامی ندارند و در همین راستا کندی می پرسد که آیا نامزدها به اندازه کافی در مورد تهدیدات علیه آمریکا مطالعه کرده اند یا خیر.

مک کول گفت: «نامزدها نیاز به مشاوره و مشاوران در مورد این موضوع دارند. من توسط رئیس مجلس به این سمت گماشته شده ام تا به تقویت امنیت ملی کشور کمک کنم.»

نظرات این نماینده کنگره در همان هفته ای بیان شد که شماری از رهبران قدرتمند دولتی و خصوصی در ایالت «دالاس» گرد هم آمدند و از دولت خواستند در مواجهه با تروریسم اخیر افراطی وارد عمل نشوند.

مک کول خواستار به اشتراک گذاری اطلاعات و همکاری میان ملت های جهان برای مقابله با تروریسم شد.

سال گذشته داعش با انتشار ویدئوی تبلیغاتی تهدید کرد که ۱۱ سپتامبر دیگری به راه انداخته و آمریکا را می ‌سوزاند.

داعش با انتشار این ویدئو هشدار داد: هیچ آمریکایی ‌ای در هیچ کجای جهان امنیت نخواهد داشت. داعش مدعی شد که آمریکا در حمله دیگری به سبک ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ خواهد سوخت.

در این فیلم از حامیان داعش خواسته می‌ شود تا به آمریکا در خاک خودش حمله کنند. فیلم ۱۱ دقیقه ‌ای مذکور همچنین برخی از کشتارهای وحشیانه اعضای داعش را که شامل سربریدن روزنامه نگار آمریکایی و نیز سوزاندن خلبان اردنی می ‌شد، به تصویر کشیده است.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس