تاریخ انتشار: ۱۴ اسف ۱۳۹۴

پیروزی‌های انتخاباتی اخیر ترامپ موجب شده حزب متبوع وی دچار آشفتگی شده و به دنبال کنار زدن وی از دور رقابت‌ها باشد.

به گزارش “گذارنیوز”  به نقل از شبکه پرس تی وی، خیز ترامپ برای کسب عنوان نامزد منتخب جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آتی امریکا که در پی پیروزی‌های انتخاباتی اخیر وی نمود بیشتری یافته، حزب متبوع وی را دچار آشفتگی کرده و سیاست‌گذاران و حامیان مالی جمهوری‌خواه را به تشدید فوری تلاش‌ها برای کنار زدن وی از دور رقابت‌ها واداشته است.

موفقیت ترامپ در انتخابات مقدماتی «سه‌شنبه بزرگ»، با کمپینی که به تنش‌های نژادی، قومی و جنسیتی دامن زده، سبب تشدید انشقاق در میان جمهوری‌خواهان شده است. طرفداران جمهوری‌خواهان از احتمال بروز انشقاق درون حزبی و انتخاب یک گزینه ثالث در صورت انتخاب ترامپ خبر می‌دهند.

کریستین تاد وایتمن، فرماندار سابق نیوجرسی، چهارشنبه در رادیوی سراسری گفت: «بسیاری از مردم از حمایت ترامپ اکراه دارند.»

سوپر پک ضد مالیاتی موسوم به «انجمن جریان رشد» با برپایی تبلیغاتی به ارزش ۱٫۵ میلیون دلار در فلوریدا، ترامپ را تاجر پلیدی نشان می‌دهد که برای فرار از پرداخت قبوض خود در پشت قوانین ورشکستگی مخقی می‌شود.»

سرمایه‌دارانی که برای اعطای مستقیم مبالغ هنگفت به ستاد انتخاباتی نامزدها محدودیت قانونی دارند از طریق کمیته‌های سیاسی موسوم به سوپر پک‌ها کمک‌های مالی نامحدودی را پرداخت می‌کنند.

در انتخابات مقدماتی سه‌شنبه بزرگ، سناتور تد کروز دیگر نامزد جمهوری‌خواه در ایالت متبوع خود تکزاس و ایالت همسایه، اوکلاهما، و نیز در آلاسکا به پیروزی رسید.

سناتور مارکو روبیو از فلوریدا نیز اولین پیروزی ایالتی خود را در مینه‌سوتا کسب کرد.
پیروزی‌های کروز و روبیو نتوانست از تشویش حامیان حزبی آنان درباره قرار گرفتن در مسیر شکستی مهلک در انتخابات سراسری ماه نوامبر بکاهد.

روزنامه نیویورک تایمز نوشت: «جمهوری‌خواهان اکنون در بیم طوفان به سر می‌برند و دموکرات‌ها باید با غنیمت شمردن فرصت بوجود آمده امریکایی‌ها را در معرض یک گزینه جایگزینِ سیاست تندروی ترامپ قرار دهند و تصویری از خود ارائه دهند که به آن مفتخر بوده نه آنکه منقبض شوند.»

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس