تاریخ انتشار: ۱۸ خرد ۱۳۹۴

صورت تحولات سیاسی در آستانه انتخابات مجلس دهم در حال تغییرات پش بینی نشده ای است . به گزارش گذارنیوز در حالی که جلسات چهره های مطرح اصولگرا به صورت محرمانه و پشت درهای بسته درحال برگزاری است آن سوتر درجبهه محمود احمدی نژاد نسخه تازه ای برای نحوه ورود به فاز جدید سیاست ورزی […]

صورت تحولات سیاسی در آستانه انتخابات مجلس دهم در حال تغییرات پش بینی نشده ای است .

احمدی نژاد

به گزارش گذارنیوز در حالی که جلسات چهره های مطرح اصولگرا به صورت محرمانه و پشت درهای بسته درحال برگزاری است آن سوتر درجبهه محمود احمدی نژاد نسخه تازه ای برای نحوه ورود به فاز جدید سیاست ورزی نوشته شده است.
قرار نیست فعلا از اسفندیار رحیم مشایی خبری باشد .محمود احمدی نژاد  فکر دیگری در سر دارد. او بیشتر از آنکه بخواهد با چهره دو سال آخر دولتش به آینده سیاست ورزی اش نگاه کند گویا تصمیم دارد فردی باشد شبیه محمود احمدی نژاد سال ۸۴٫
او که در دو سال آخر دولتش با تئوری های مهندس مشایی تمام تلاشش را می کرد تا با روشنفکران و هنرمندان و طبقه متوسط ارتباط برقرار کند حالا چندماهی است هیئت پشت هیئت می رود و هربار سری به مساجد بعضا کوچک و کم جمعیت جنوب شهر می زند. این یعنی اینکه رییس جمهور سابق می خواهد به همان نقطه ای بازگردد که از آن شروع کرده بود.
این اما همه ماجرا نیست.در راس بدنه اجتماعی او چهره های شاخصی قرار داشتند که بعدها به جبهه پایداری شهره شدند .شاگردان آیت الله مصباح که از قم و تهران به هم پیوسته بودند محمود احمدی نژاد را در میان طیف مذهبی نمایندگی می کردند.
اینچنین بود که محمود احمدی نژاد می توانست با خیال راحت خیلی از اقداماتش را انجام دهد . اما سیاست ها و رفتار محمود احمدی نژاد که تغییر کرد پایداری ها هم دچار انشقاق شدند . برخی همچنان بر حمایت از او تاکید می کردند و برخی دیگر که در قم بودند و به آیت الله مصباح نزدیک تر بر اعلام جدایی از او اصرار داشتند.
پایداری به دو شاخه قم و تهران تقسیم شد و چهره هایی همچون حمید رسایی و مهدی کوچک زاده قرار شد ظاهرا نقش سابق را در جبهه پایداری نداشته باشند .دوران محمود احمدی نژاد که به پایان می رسید پایداری ها برای جایگزین او به وحدت رسیدند اول کامران باقری لنکرانی و سپس در آخرین لحظات دکتر سعید جلیلی .
نتیجه انتخابات اما سرمایه اجتماعی پایداری ها را نمایان کرد .آنها راهی به پاستور نیافتند .
حالا یک انتخابات مهم دیگر در پیش است ؛ پارلمان دهم . محمود احمدی نژاد شخصا دست به کار شده است.جلسه پشت جلسه ، سخنرانی پشت سخنرانی .
در قم و تهران هم گویا خبرهایی هست . پایداری ها جدا از جلساتی که با جمعیت ایثارگران و موتلفه ی ها تشکیل می دهند تا بازی تاخیری خود را همچنان پیش برند در جلسات خصوصی خود راههایی برای نحوه ورود به انتخابات مجلس یافته اند ؛ شاید پیوندی دوباره با محمود احمدی نژاد .احمدی نژادی که این بار اسفندیار رحیم مشایی را در کنار خود ندارد. شاید اینچنین است که روح الله حسینیان به خبرگزاری آریا می گوید :ارتباط مان با احمدی نژاد  پابرجاست یا در اظهارنظری مرتبط مرتضی آقاتهرانی هم ائتلاف با احمدی نژاد را رد نکرده است.
روز واقعه نزدیک است. احمدی نژادی و پایداری ها باز به هم رسیده اند. نشانه اش هم همین حزب «یکتا ». کارگزاران سابق آقای احمدی نژاد به ریاست وزیر کشور دولت سابق و با حضور وزرایی که از آنها به عنوان تکنوکرات های دولت قبل یاد می کنند .
برخی رسانه ها به اشتباه اعضای این حزب را اخراجی های دولت احمدی نژاد نام گذاشته اند حال آنکه نگاهی به فهرست اسامی این حزب نشان می دهد آنها از یاران خوب آقای رییس جمهور بوده اند. در این میان فقط یک نکته باقس مانده بود آن هم نسبت سیاسی این حزب با دو مولفه مهم:پایداری و اسفندیار رحیم مشایی .
عبدالرضا داوری از این معما رازگشایی کرده است.«یکتا »نسبتی با اسفندیار رحیم مشایی ندارد و مهم تر از آن «یکتا»دو رابط مهم با جبهه پایداری دارد کامران باقری لنکرانی و فریدون عباسی.اسفند نزدیک است و گویا احمدی نژاد بنا دارد اصولگرایان را آچمز کند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس