تاریخ انتشار: ۲۴ آبا ۱۳۹۴

این شاید یک تقارن تصادفی باشد،یا یک سوء تفاهم.ولی توالی زمانی خاصی بین عملیات تروریستی در پاریس با تصمیمات ضد اسرائیلی در اروپا و فرانسه وجود دارد.

به گزارش “گذارخبر”  به این موارد توجه کنید:

آذر ماه ۱۳۹۳ :

نمایندگان فرانسه به قانون به رسمیت شناختن کشور فلسطین رأی داده و آن را تصویب کردند.
درپی این اقدام، تشکیلات خودگردان فلسطین  از تصمیم پارلمان فرانسه برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین استقبال کرد و از پاریس خواست این تصمیم را اجرا کند.

از سوی دیگر، سفارت رژیم صهیونیستی در پاریس، در انتقاد به رای پارلمان فرانسه برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین مدعی شد: رای این نمایندگان در حمایت از فلسطین، امکان رسیدن به توافق صلح را کاهش خواهد داد.

دی ماه ۱۳۹۳ :

در پی تیراندازی در دفتر  روزنامه طنز فرانسوی «شارلی ابدو» در پاریس ۱۲ تن کشته و دست کم ۱۰ نفر زخمی شدند.خبرگزاری فرانسه همچنین اعلام کرد که  ۲ نفر از کشته‌شدگان پلیس بودند. گزارش‌ها حاکی از آن است که فردی یا افرادی با لباس مشکی در حالی که صورت خود را پوشانده بود پس از ورود به دفتر روزنامه، با اسلحه کلاشینکف، افراد را هدف قرار داد.داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت.

و مورد عملیات تروریستی روز گذشته در پاریس :

۲۰ آبان ۱۳۹۴ :

با تصویب اتحادیه اروپا، از این پس بر روی کالاهای وارداتی از شهرک های اسرائیلی در خاک فلسطین به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، برچسب ویژه ای الصاق خواهد شد تا مصرف کننده بتواند این کالاها را تشخیص دهد و آنها را نخرد.

اتحادیه اروپا همواره اقدام اسرائیل در ساخت شهرک یهودی نشین در خارج از مرزهای ۱۹۶۷ را محکوم کرده و آنها را سرزمین های فلسطینی در اشغال نظامی اسرائیل توصیف می کند.

۲۲ آبان ۱۳۹۴:

طی سه عملیات تروریستی در پاریس،۱۲۷ نفر کشته و حدود ۲۰۰ نفر زخمی شدند.افراد مسلح با بمب گذاری وتیر اندازی در یک رستوران ،یک کنسرت موسیقی و یک استادیوم پاریس را به منطقه جنگی تبدیل کردند.داعش مسئولیت حملات را بر عهده گرفت و کشور های دیگر اروپایی را نیز به انجام حملات مشابه تهدید کرد.

مطلع بودن جامعه یهودیان فرانسه از حملات تروریستی

منابع خبری متفاوتی از مطلع بودن پیشاپیش جامعه یهودیان فرانسه درباره وقوع حملات تروریستی جمعه‌شب در پاریس حکایت دارند.  به گفته «جاناتان سیمون سلِم» یکی از روزنامه‌نگاران فرانسوی مقیم در اراضی اشغالی، فلسطین، صبح روز جمعه به برخی از مقامات امنیتی جامعه یهودیان فرانسه، درخصوص وقوع حملات تروریستی در شهر پاریس اطلاع داده شده بود.

به نوشته وبگاه صهیونیستی تایمز اسرائیل، بدنبال وقوع چند حمله کوچک در فرانسه در ماه جاری، جامعه یهودیان این کشور، پیشاپیش اطلاعاتی را درمورد یک حمله بزرگ تروریستی دریافت کرده بود.  آن چه از ظواهر امر پیداست، نشان از تحرکی دیگر از سوی رسانه‌ها و مقامات رژیم صهیونیستی است که همچون حادثه «شارلی ابدو» در ۷ ژانویه ۲۰۱۵، درمورد حادثه اخیر پاریس نیز بدنبال استفاده و بهره‌برداری از آن در راستای مقاصد و اهداف خود هستند.  اولین گام از خط رسانه‌ای اشغالگران صهیونیست پس از حمله تروریستی شب گذشته در پاریس، امروز از سوی یکی از شبکه‌های فرانسوی به نام «بی‌اف‌ام تی‌وی» رقم خورده است.

اسرائیل اطلاعات مربوط به چند تن از مهاجمان در حملات پاریس را در اختیار فرانسه قرار داد

رادیو فردا: رسانه‌های اسرائیل به نقل از مقامات دولتی خبر داده‌اند که ساعاتی پس از عملیات انتحاری پاریس، سرویسهای امنیتی آن کشور اطلاعات مربوط به چند تن از مهاجمان را در اختیار فرانسه قرار داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز کانال دو تلویزیون اسرائیل بدون اشاره به جزئیات گفته است که سرویسهای اطلاعاتی آن کشور عملیات انتحاری روز پنجشنبه در بیروت، سقوط هواپیمای توریستهای روسی در مصر و عملیات پاریس را از نظر عملیاتی مرتبط با یکدیگر می‌دانند.  اسرائیل فعالیت‌ها و ارتباطات الکترونیکی گروه خلافت اسلامی در سوریه و عراق را بطور روزمره زیر نظر دارد. نخست وزیر اسرائیل به سازمانهای اطلاعاتی و امنیتی آن کشور دستور داده است به هر شکل ممکن به فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی در این زمینه کمک کنند.

***

سوال اینجاست که چرا این اتفاقات پس از ناکامی و شکست سیاسی اسرائیل در اروپا اتفاق می افتد؟و چرا پاریس آماج این حملات است؟

آیا ارتباطی بین این دو موضوع وجود دارد؟چرا داعش پاسخ سیلی خوردن های اسرائیل را می دهد؟آیا روابط بسیار خوب دولت فرانسه و اسرائیل زمینه ساز نفوذ موساد در سیستم اطلاعاتی فرانسه و ایجاد اختلال در آن با هدف هدایت عملیات تروریستی در اروپا نیست؟در تصاویر ثبت شده راهپیمایی سال گذشته در حمایت از کشته گان شارلی ابدو،نتانیاهو در صف اول بود.امسال در کدام مراسم در صف اول خواهد ایستاد؟

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس