تاریخ انتشار: ۲۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاون عربی آفریقایی وزیر امورخارجه از رایزنی با همتای روسش برای استفاده از زمینه های مشترک ایران و روسیه به منظور خروج از بحران کنونی در حلب خبر داد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حسین جابری انصاری پس از مذاکراتش با میخائیل باگدانوف در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت […]

[ad_1]

معاون عربی آفریقایی وزیر امورخارجه از رایزنی با همتای روسش برای استفاده از زمینه های مشترک ایران و روسیه به منظور خروج از بحران کنونی در حلب خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حسین جابری انصاری پس از مذاکراتش با میخائیل باگدانوف در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت ائتلاف ضدتروریسم بویژه در حلب گفت: بحران حلب و ادامه رویارویی جاری در این شهر که البته نخستین بار نیست ، در چند سال گذشته وضع خاصی در صحنه بحران سوریه داشته است.

وی افزود: گروههای تروریستی بارها تلاش کردند که با فشار سلاح و پشتیبانی حامیانشان بر این شهر سیطره یابند که بر بخشی از مناطق این شهر نیز سیطره یافته اند.

جابری انصاری تخریب بخش مهمی از زیرساختها و آواره شدن بخش مهمی از جمعیت این شهر و بروز فاجعه انسانی را از پیامدهای اقدامات تروریستها در حلب برشمرد.

معاون وزیر امور خارجه گفت: تلاش ایران و روسیه این است که وضع بحرانی در حلب را که فجایع انسانی را تعمیق کرده است در مسیری قرار دهند که این وضع پایان یابد و امکان بازگشت حلب به وضع عادی تر با خروج مردم محاصره شده به زندگی عادی فراهم شود.

وی افزود: البته وضع حلب جزئی از بحران عمومی سوریه است که خروج از آن منوط به راه حلی کلان تر درباره کل بحران این کشور است ، مسئله ای که دو کشور ایران و روسیه به آن اهتمام دارند.

جابری انصاری گفت: در گفتگوهایی که امروز با آقای باگدانوف داشتیم، آخرین وضع حلب را مرور و برای استفاده از زمینه های مشترک دو کشور برای خروج از وضع جاری حلب تبادل نظر کردیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با مجموعه شرایطی که فراهم شده است به مرور زمان و هرچه سریعتر امکان خروج از بن بست کنونی فراهم شود.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس