تاریخ انتشار: ۰۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نخست وزیر پیشین پرتغال “آنتونیو گوتیرس” در یک رای‌گیری محرمانه در شورای امنیت سازمان ملل بیشترین رای را برای عهده‌گیری دبیرکلی این سازمان به دست آورد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، براساس نتایج رای‌گیری که در اختیار این خبرگزاری قرار گرفته است، دانیلو تورک، رییس جمهور پیشین اسلوونی در مقام دوم، […]

[ad_1]

نخست وزیر پیشین پرتغال “آنتونیو گوتیرس” در یک رای‌گیری محرمانه در شورای امنیت سازمان ملل بیشترین رای را برای عهده‌گیری دبیرکلی این سازمان به دست آورد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، براساس نتایج رای‌گیری که در اختیار این خبرگزاری قرار گرفته است، دانیلو تورک، رییس جمهور پیشین اسلوونی در مقام دوم، ایرینا بوکووا، دبیرکل یونسکو در مقام سوم و ووک یرمیک، وزیرخارجه پیشین صربستان در مقام چهارم قرار دارد.

بان کی مون، دبیرکل سازمان در پایان سال ۲۰۱۶ بعد از دو دوره پنج ساله ماموریتش به پایان می‌رسد.

۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل یک کاندیدا را به مجمع عمومی برای انتخابات امسال پیشنهاد خواهند داد. این شورا به رای‌گیری‌های محرمانه، غیررسمی و پشت درهای بسته تا زمان دستیابی به اجماع درباره یک کاندیدا ادامه خواهد داد.

روز پنجشنبه اعضای شورای امنیت یکی از این رای‌گیری‌ها را درباره کاندیداها، با گزینه‌های موافق، مخالف و  متنبع انجام دادند.

گوتیرس، ۱۲ رای موافق بدون هیچ رای مخالف و سه رای ممتنع به دست آورد.

[ad_2]

لینک منبع

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس