تاریخ انتشار: ۲۴ خرد ۱۳۹۵

رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آموزش زبان‌های خارجی از سنین کم و از پیش دبستانی مورد موافقت آموزش و پرورش نبوده و ممنوع است گفت: با چند دبستان و مرکز پیش دبستانی که اقدام به آموزش زبان‌های خارجی کرده‌اند برخورد کرده‌ایم.

به گزارش “گذارنیوز”  از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مرضیه گرد درباره چگونگی مشارکت در تنوع‌ بخشی به آموزش زبان‌های خارجی با توجه به تاکید مقام معظم رهبری اظهار کرد: ما آماده هستیم تا در آموزشگاه‌های زبان تحت پوشش آموزش و پرورش همچون کانون زبان، زبان‌های دیگری مانند فرانسه، عربی، ایتالیایی و آلمانی را ارائه کنیم.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در مدارس غیردولتی نیز درصورت تصویب شورای عالی آموزش و پرورش و استقبال از این موضوع، می‌توانیم آموزش زبان‌های خارجی را علاوه بر زبان انگلیسی داشته باشیم و در این خصوص قبلا هم اعلام آمادگی کرده‌ایم.

وی در خصوص آموزش زبان‌های خارجی در مراکز پیش دبستانی خاطرنشان کرد: درحال حاضر تعدادی از مراکز پیش دبستانی و دبستان‌ها اقدام به آموزش زبان‌های خارجی می‌کنند که سعی کردیم با آنها برخورد کنیم زیرا این کار ممنوع است. شروع آموزش زبان‌های خارجی از دوره پیش دبستانی مورد موافقت آموزش و پرورش قرار ندارد و باید سطوح بالای سیاست‌ گذاری در این باره تصمیم گیری کنند.

گرد، با بیان اینکه حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز در ۱۲ هزار مدرسه غیردولتی تحصیل می کنند افزود: شمار دانش آموزان مدارس غیردولتی با لحاظ آمار پیش دبستانی‌ها به دو میلیون نفر می‌رسد، در فصل ثبت نام مدارس، نظارت همه جانبه بر مدارس به منظور جلوگیری از بروز هرگونه تخلف در دریافت شهریه مصوب داریم.

وی بیان کرد: مکانیسم نظارتی را تقویت‌ کرده‌ایم و به خصوص در مناطق یک تا ۶ تهران که تخلفات و آسیب‌های بیشتری را در آن شاهد بودیم ستاد نظارت بر ثبت‌نام تشکیل دادیم و با مدارس متخلف بدون کوچکترین اغماض برخورد می‌شود. لازم است والدین توجه داشته باشند که فعالیت‌های فوق‌ برنامه و شهریه ثابت در قالب یک شهریه مصوب به مدارس ابلاغ شده است و مدارس حق دریافت وجه اضافی از اولیا را ندارند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس