تاریخ انتشار: ۱۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] ۱۳ میلیارد دلار برای ارتش و ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برای نیروهای پلیس افغانستان هزینه شده است. منابع خبری افغانستان اعلام کردند که وزارت دفاع آمریکا یک هزار و ۶۰۰ خودروی جنگی موسوم به «هاموی» را بزودی در اختیار نیروهای ارتش افغانستان قرار می دهد. به گزارش ایرنا، افغانستان امروز چهارشنبه اعلام […]

[ad_1]

۱۳ میلیارد دلار برای ارتش و ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برای نیروهای پلیس افغانستان هزینه شده است.

منابع خبری افغانستان اعلام کردند که وزارت دفاع آمریکا یک هزار و ۶۰۰ خودروی جنگی موسوم به «هاموی» را بزودی در اختیار نیروهای ارتش افغانستان قرار می دهد.

به گزارش ایرنا، افغانستان امروز چهارشنبه اعلام کرد که ارزش این خودروها ۳۵۶ میلیون دلار است و بزودی برای نبرد نظامیان افغان با تروریست ها، در اختیار ارتش این کشور قرار می گیرد.

‘سیگار’ یا ‘اداره بازرس ویژه آمریکا برای افغانستان’ پیش از این اعلام کرده بود که وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) ۱۷ میلیارد دلار برای تجهیزات جنگی و مهمات نیروهای افغان هزینه کرده، اما مشکلات این نیروها هنوز هم برطرف نشده است.

در گزارش ‘سیگار’ افزوده شده است که ۱۳ میلیارد دلار برای ارتش و ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برای نیروهای پلیس افغانستان هزینه شده است.

‘سیگار’ نیروهای فعلی افغانستان را برای مبارزه با تروریسم و تامین امنیت در این کشور را کافی ندانسته است.

آمریکا براساس پیمان امنیتی کابل- واشنگتن متعهد شده است تا سالانه ۴ میلیارد دلار به نیروهای افغان کمک کند. بودجه سالانه افغانستان حدود ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار است که بیش از ۶۰ درصد آن، از محل کمک های خارجی تامین می شود.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس