تاریخ انتشار: ۲۰ ارد ۱۳۹۵

مرگ یک نظامی آمریکایی در عراق، نشانگر خطرات استراتژی نظامی جدید آمریکا در عراق است. برای کمک به نیروهای محلی، پنتاگون نیروهای بیشتری را به مناطق عملیاتی اعزام می‌کند.

به نقل از سی اس مانیتور، آنها اعتقاد دارند نیروهای محلی می‌توانند زمانی که نیروهای داعش در منطقه حضور ندارند امنیت را برقرار کنند، اما هنوز قدرت پس‌گیری مناطق اشغال شده را به‌ تنهایی ندارند.

به گفته مقامات، نیروهای نظامی آمریکا می‌توانند در پس‌گیری مناطق کمک کنند اما میزان تلفات جانی افزایش می‌یابد.

در پی مرگ چارلز کیتینگ، یک افسر نیروی دریایی آمریکا که همراه با پیشمرگه های کرد در شمال عراق مبارزه می‌کرد، یک مقام ارشد دفاعی آمریکا گفت: ” متأسفانه فکر میکنم به دلیل حوادث منطقه این‌گونه اخبار بیشتر از گذشته به گوش برسد”.

عراق موفق به تربیت نیروهای ماهر، حرفه‌ای و غیر فرقه‌ای برای برقراری امنیت در منطقه نخواهد شد مگر آنکه دولت بتواند بر تنش‌های فرقه‌ای موجود در کشور غلبه کند.

اشتون کارتون وزیر دفاع آمریکا گفت: “این یک نگرانی جدی برای ماست.امید است که نیروهای امنیتی قوی‌تر بر بهبود اداره امور نیز تأثیر داشته باشد. بیرون رانی نیروهای داعش از عراق بر اعتبار دولت می‌افزاید. نیروهای تعلیم‌دیده و ماهر به دولت در حفظ قلمرو کمک می‌کنند. حفظ امنیت و حمایت از افراد محلی مانع از عضویت آنها در گروه‌های شورشی مانند داعش می‌شود”.

کارتر افزود: ” تمامیت دولت فراگیر عراق تنها برای پیروزی در جنگ مؤثر نیست- بلکه دلیلی برای جنگیدن است.”

چالز کیتینگ در حین اعزام برای کمک به نیروهای آمریکایی  تحت حمله داعش کشته شد. با مرگ او، آمار کشته‌ها در ارتش آمریکا پس از بازگشت به عراق به سه تن رسید.

نیروهای آمریکایی در ماه‌های آتی جنگ‌های بیشتری پیش رو خواهند داشت و مقامات برتر پنتاگون گفته‌اند در سال جاری نیروهای بیشتری به عراق اعزام خواهد شد. طرح فعلی این است که به‌جای مشاوره‌ی ستادهای نظامی، ارتش آمریکا یگان‌های کوچکی را که احتمال حضور در جنگ دارند، آموزش دهد.

درحالی‌که که مدتی است کاخ سفید تأکید دارد که نیروهای آمریکایی تنها ماموریت آموزشی بر عهده دارند و برای “عملیات جنگی” در عراق حضور ندارند، اما لحن بیانیه‌های پنتاگون به گونه‌ای است که مردم را برای تلفات جانی بیشتر در عراق حاضر کند.

کارتر درباره کیتینگ گفت: “او در یک مبارزه و درگیری مسلحانه کشته شد. می‌خواهم این مسئله بسیار بسیار روشن باشد. مردم باید درک کنند که روزانه افراد زیادی در خطر هستند و متأسفانه، تلفات جانی رخ خواهد داد.”. او تأکید کرد که این تلفات ارزش هدف را دارند.

او ادامه داد: “جنگی سخت پیش روست. باید درباره ماهیت جنگ واقع‌بین باشیم.”

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس