تاریخ انتشار: ۱۲ آبا ۱۳۹۴
اولین ثمره اجرای برجام؛

وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، واشنگتن تحریم های اعمال شده علیه ایران در خصوص فهرست گسترده‌ای از داروها را کاهش داده است.

به گزارش “گذارخبر” ، وزارت خزانه داری آمریکا در این بیانیه که بامداد روز سه‌شنبه در پایگاه اینترنتی این وزارتخانه منتشر شده است، اعلام کرد که این کشور، محدودیت‌های اعمال شده علیه ایران در خصوص فهرست گسترده‌ای از داروها را کاهش داده است تا بدین ترتیب این اقلام بتوانند به ایران صادر و صادرات مجدد شوند.
در ادامه این بیانیه آمده است: دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری در حال به روز رسانی فهرست داروهایی است که بر اساس مجوز عمومی مربوط به مقررات تبادلات و تحریم‌های ایران ذیل بند ۵۶۰٫۵۳۰(a)(3)(i)، می‌توانند به این کشور صادر و صادرات مجدد شوند.
بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، این اقدام به معنای تغییر مقررات تبادلات و تحریم‌های ایران است که نخستین بار در ماه اکتبر سال ۲۰۱۲ در خصوص صادرات مواد دارویی اولیه به ایران اجرا شده بود.
به گزارش اسپوتنیک، واشنگتن، این اقدام را برای مستثنی کردن شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی از تحریم‌های وضع شده آمریکا به بهانه برنامه هسته‌ای علیه ایران انجام داده است.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس