تاریخ انتشار: ۱۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای خواستار آزادی چهار فعال حقوق بشر چینی از سوی دولت چین شد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز،‌ وزارت خارجه آمریکا از چین خواست تا چهار وکیل فعال حقوق بشر که هفته گذشته به خرابکاری متهم شده بودند را آزاد کند. به گزارش ایلنا، «ژو شیفنگ» و […]

[ad_1]

آمریکا خواستار آزادی فعالان حقوق بشر چینی شد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای خواستار آزادی چهار فعال حقوق بشر چینی از سوی دولت چین شد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز،‌ وزارت خارجه آمریکا از چین خواست تا چهار وکیل فعال حقوق بشر که هفته گذشته به خرابکاری متهم شده بودند را آزاد کند.

به گزارش ایلنا، «ژو شیفنگ» و «گو هونگو» وکلای دادگستری و «هو شیگن» و «ژای یانمین» فعالان حقوق بشر،‌ شامل احکام هفت تا ۱۰ سال زندان از سوی دادگاهی در شهر «تیانجین» در شمال شرق چین شدند.

«الیزابت ترودو» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «از مقام‌های چینی می‌خواهیم تا وکلا و مدافعان حقوق بشر که بازداشت، زندانی یا محکوم شده‌اند را آزاد کند.»

این چهار نفر هفته گذشته محکوم شده و از جمله ده‌ها نفری هستند که عضو یک موسسه حقوقی در پکن بوده‌اند که در یک سرکوب دولت چین علیه مخالفان در ماه جولای سال گذشته، هم‌زمان با افزایش کنترل‌ها از سوی «شی‌ جینپینگ» رئیس‌جمهور این کشور،‌ بازداشت شدند. دولت چین اعلام کرده بود که در این دور از افزایش نظارت‌ها و کنترل‌ها به دنبال افزایش ثبات و امنیت ملی در این کشور است.

در بیانیه وزارت خارجه همچنین آمده است: «ده‌ها وکیل و فعال حقوق بشری در حوالی تاریخ نهم جولای سال ۲۰۱۵ بازداشت شدند. در میان این بازداشت‌شدگان «لی هپینگ»،‌ فعال حقوق بشر همچنان در بازداشت پیش از محاکمه به سر می‌برد و به خانواده و مشاوران حقوقی مورد انتخاب خود دسترسی ندارد.»

این ادامه تاکید شده است: «خواستار بسته شدن فوری همه پرونده‌ها علیه آن‌ها بوده و می‌خواهیم محدودیت‌ها در رابطه با آزادی و آغاز فعالیت‌های حرفه‌ای‌شان برداشته شود.»

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس