تاریخ انتشار: ۲۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] در حالی که تنش‌ها بین آنکارا و واشنگتن درباره استرداد فتح‌الله گولن ادامه دارد، یک پایگاه خبری بلژیکی خبر داده که آمریکا خروج سلاح‌های اتمی خود از ترکیه را آغاز کرده است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از فارس، یک رسانه بلژیکی در خبری به نقل از منابع آگاه خبر داده آمریکا خارج کردن […]

[ad_1]

کودتا

در حالی که تنش‌ها بین آنکارا و واشنگتن درباره استرداد فتح‌الله گولن ادامه دارد، یک پایگاه خبری بلژیکی خبر داده که آمریکا خروج سلاح‌های اتمی خود از ترکیه را آغاز کرده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از فارس، یک رسانه بلژیکی در خبری به نقل از منابع آگاه خبر داده آمریکا خارج کردن سلاح‌های اتمی خود از ترکیه را آغاز کرده است.

پایگاه خبری EurActiv که دفتر مرکزی آن در بروکسل بلژیک است، در خبری اختصاصی گزارش داده که آمریکا خروج سلاح‌های اتمی خود از ترکیه و انتقال آن به رومانی را آغاز کرده است.

در گزارش این پایگاه آمده است که دو منبع مستقل خبر شروع خروج و انتقال سلاح‌های اتمی آمریکا از ترکیه به رومانی را به این رسانه داده‌اند.

یکی از این منابع تاکید کرده که انتقال سلاح‌های اتمی آمریکا از ترکیه به رومانی، هم از نظر فنی و هم از نظر سیاسی، کار بسیار چالش برانگیزی بوده است.

این منبع که نخواست نامش فاش شود، گفت: «جابجایی و حرکت دادن بیش از ۲۰ بمب اتمی، آسان و راحت نیست».

پیش از این در خبرها آمده بود که آمریکا در پایگاه اینجرلیک ترکیه، حدود ۵۰ بمب اتمی تاکتیکی دارد؛ سلاح‌هایی که از چند دهه قبل در این پایگاه مستقر شده است.

یکی منبع مطلع دیگر به پایگاه بلژیکی گفته است که روابط واشنگتن و آنکارا پس از کودتای اخیر به شدت تیره شده تا جایی که آمریکا دیگر اطمینانی به ترکیه برای میزبانی کردن از بمب‌های اتمی نداشته است.

گفته می‌شود که بمب‌های اتمی از ترکیه، در حال انتقال به پایگاه هوایی «دِوِسِلو»( Deveselu) در رومانی هستند. این شهر میزبان سپر دفاعی موشکی آمریکا است؛ سپری که خشم روسیه را به دنبال داشته است.

هنوز مقامات آمریکایی و ترکیه‌ای به خبر منتشر شده درباره خروج سلاح‌های اتمی آمریکا از ترکیه واکنشی نشان نداده‌اند.

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس