تاریخ انتشار: ۰۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مقامات آمریکایی مدعی اند شناور های سپاه برای ناوهای آمریکایی در آب های آزاد بین المللی ایجاد مزاحمت می کنند. منابع نظامی ایالت متحده آمریکا در دو روز گذشته مدعی شده اند در حوادث زنجیره ای مشابه در خلیج فارس قایق های تندرو سپاه پاسدران انقلاب اسلامی برای ناوهای آمریکایی ایجاد مزاحمت کرده اند؛ […]

[ad_1]

مقامات آمریکایی مدعی اند شناور های سپاه برای ناوهای آمریکایی در آب های آزاد بین المللی ایجاد مزاحمت می کنند.

منابع نظامی ایالت متحده آمریکا در دو روز گذشته مدعی شده اند در حوادث زنجیره ای مشابه در خلیج فارس قایق های تندرو سپاه پاسدران انقلاب اسلامی برای ناوهای آمریکایی ایجاد مزاحمت کرده اند؛ همزمان رسانه های آمریکا دیروز خبر دادند یک ناوچه آمریکایی در خلیج فارس به سمت یک قایق تندروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سه تیر اخطار شلیک کرده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان مقامات نظامی آمریکا مدعی شدند در روز چهارشنبه و یک روز پس از مواجهه ۴ قایق تندروی سپاه با یک ناوشکن آمریکایی در تنگه هرمز، قایق های تندرو سپاه سه بار در نقاط مختلف به ناوهای آمریکایی نزدیک شده اند.

بر اساس این گزارش حادترین مواجهه زمانی بود که یک قایق تندروی سپاه به حدود ۲۰۰ متری دو ناو گشتزنی آمریکا در شمال منطقه خلیج فارس نزدیک شد.

بر اساس ادعاهای آمریکایی ها ، این قایق سپاه به  دو ناو آمریکایی ” یو اس اس اسکوال ” و ” یو اس اس تمپست ” و یک ناو کویتی نزدیک شده و شروع به چرخ زدن در اطراف آنها کرده است. مکالمات رادیویی بین ناو آمریکایی و قایق ایرانی انجام شده اما قایق محل را ترک نکرده است تا اینکه ناو آمریکایی یو اس اس اسکول اقدام به شلیک سه گلوله اخطار به سمت قایق ایرانی کرده است.

مقامات نظامی آمریکا مدعی اند با شلیک صورت گرفته قایق سپاه محل را ترک کرده است.

پیتر کوک سخنگوی پنتاگون دیروز در تشریح حوادث دو روز گذشته در خلیج فارس مدعی شد در ۴ حادثه جداگانه قایق های تندرو سپاه به ناوهای آمریکایی در منطقه نزدیک شده اند.

او دو مواجهه صورت گرفته را خطرناک توصیف کرد و با اشاره به اینکه نیروهای ایرانی در خلیج فارس غالبا حرفه ای رفتار می کنند ، نزدیک شدن بیش از حد قایق های تندرو سپاه به ناوهای آمریکایی را خطرناک توصیف کرد و مدعی شد در یکی از این مواجهه ها که در روز چهارشنبه صورت گرفت ، ناو آمریکایی برای جلوگیری از درگیری و دور کردن قایق ایرانی از محل اقدام به شلیک سه گلوله اخطار کرده است.

مقامات آمریکایی مدعی اند شناور های سپاه برای ناوهای آمریکایی در آب های آزاد بین المللی ایجاد مزاحمت می کنند.

مقامات رسمی جمهوری اسلامی ایران درباره ادعاهای دو روز گذشته آمریکایی ها سکوت کرده اند اما حسین دهقان وزیر دفاع دیروز بدون اشاره مستقیم به ادعاهای منابع آمریکایی در اظهاراتی گفت اگر شناورهای بیگانه وارد آب های ایران شوند نیروهای ایرانی به آنها اخطار می‌دهند و اگر اقدام شناورهای بیگانه تجاوز باشد، با آن مقابله می‌کنند.

گفتنی است مقامات آمریکایی روز چهارشنبه نیز با انتشار فیلمی مدعی نزدیک شدن ۴ قایق تندروی سپاه به کمتر از ۳۰۰ متری یک ناوشکن آمریکایی در تنگه هرمز شده اند. این مواجهه روز سه شنبه صورت گرفته است.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس