تاریخ انتشار: ۲۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] پس از لغو ممنوعیت ۴۰ ساله صادرات نفت خام ایالات متحده در اواخر سال میلادی گذشته، نفت خام آمریکایی در حال رسیدن به چهار گوشه دنیاست. اما بیشتر صادرات نفت این کشور به کدام مقاصد بارگیری می‌شود؟ به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، آمریکا در نیمه نخست سال ۲۰۱۶، بیش از ۸۷ […]

[ad_1]


پس از لغو ممنوعیت ۴۰ ساله صادرات نفت خام ایالات متحده در اواخر سال میلادی گذشته، نفت خام آمریکایی در حال رسیدن به چهار گوشه دنیاست. اما بیشتر صادرات نفت این کشور به کدام مقاصد بارگیری می‌شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، آمریکا در نیمه نخست سال ۲۰۱۶، بیش از ۸۷ میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی به ۱۷ کشور دنیا صادر کرده است. اغلب این بشکه‌های نفتی به کانادا فرستاده شده که به تنهایی ۵۳٫۵ میلیون بشکه از نفت آمریکا را خریده است. پس از کانادا، جزایر کوروسائو با ۸٫۶۸ میلیون بشکه و هلند با ۶ میلیون بشکه رده‌های بعدی را در اختیار دارند. 

 

کنگره آمریکا و رئیس‌جمهور باراک اوباما در ماه دسامبر ۲۰۱۵ برای پایان‌دادن به محدودیت‌های تجاری بر سر نفت به توافق رسیدند. محدودیت‌هایی که پس از تحریم‌ها نفت اوپک در دهه ۱۹۷۰ ایجاد شده بود. 

بر اساس اطلاعات دفتر آمار آمریکا، بریتانیا،‌ ژاپن و حتی جزایر مارشال دیگر خریداران نفت آمریکا را تشکیل می‌دهند.
جان اورس، نایب رئیس اجرایی شرکت ترنر میسون گفت: «آمار صادرات به جزاریر مارشال می‌تواند اشتباه باشد.  ممکن است این محموله‌ها در راه آسیا باشند.»

در حال حاضر کشورهای زیادی وجود دارند که در سال جاری نفت آمریکا را خریداری کنند. هند، کره‌جنوبی و آلمان در میان بزرگترین واردکنندگان نفت دنیا قرار دارند. با این حال از زمان لغو ممنوعیت صادرات آمریکا،‌ این سه کشور نفتی از آمریکا دریافت نکرده‌اند.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس