تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۴

براساس گزارش گروه کارشناسی سازمان ملل برای نظارت بر تحریم ایران، آزمایش موشکی ایران، ناقض بند ۹ قطعنامه شماره ۱۹۲۹ (تصویب شده در سال ۲۰۱۰) درباره ممنوعیت آزمایش موشک های بالستیک دارای قابلیت حمل کلاهک هسته ای است.

به گزارش “گذارخبر”  گزارش تیم نظارت بر تحریم های ایران درباره آزمایش موشک عمادمنابع آگاه روز چهارشنبه اعلام کردند که دولت آمریکا در تدارک اعمال تحریم های جدیدی علیه شرکت های بین المللی و افراد به دلیل برنامه موشک های بالستیک ایران است.

آمریکا و هیات کارشناسی سازمان ملل متحد می گویند آزمایش موشک عماد ایران ناقض تحریم های قطعنامه شماره ۱۹۲۹ شورای امنیت در سال ۲۰۱۰ میلادی است.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال نیز نوشت که این تحریم ها علیه ۱۲ شرکت و فرد در ایران، هنگ کنگ و امارات به دلیل نقش آفرینی در توسعه برنامه موشک های بالستیک ایران است.

این روزنامه به نقل از شماری از مقامات ارشد آمریکایی نوشت که وزارت خزانه داری این کشور براساس توافق هسته ای حق دارد شرکت ها و افراد ایرانی را به دلیل دخالت در توسعه قدرت های موشکی این کشور به لیست تحریم ها اضافه کند.

گروه کارشناسی سازمان ملل متحد برای نظارت بر تحریم های ایران در گزارش محرمانه ای گفته بود که تهران با آزمایش موشک بالستیک عماد، تحریم های قطعنامه سال ۲۰۱۰ شورای امنیت سازمان ملل متحد را نقض کرده است و این موشک می تواند کلاهک هسته ای حمل کند.

براساس گزارش گروه کارشناسی سازمان ملل برای نظارت بر تحریم ایران، آزمایش موشکی ایران، ناقض بند ۹ قطعنامه شماره ۱۹۲۹ درباره ممنوعیت آزمایش موشک های بالستیک دارای قابلیت حمل کلاهک هسته ای است که در سال ۲۰۱۰ علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد تصویب شد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد پس از توافق هسته ای ایران و گروه ۱+۵ قطعنامه جدیدی را برای لغو قطعنامه های تحریمی قبلی علیه تصویب کرد اما اجرای این قطعنامه اجرایی منوط به اجرای کامل توافق هسته ای (برجام ) است.

دیپلمات های غربی در مقر سازمان ملل متحد گفته اند که روسیه و چین با تحریم های جدید علیه ایران در سازمان ملل مخالفت خواهند کرد.

ایران می گوید که موشک عماد نمی تواند کلاهک هسته ای حمل کند.

تحریم های جدید آمریکا، شهروندان و شرکت ها و سازمان های آمریکایی یا غیرایرانی را از تعامل با افراد و طرف های تحت تحریم منع می کند.
همچنین بانک های آمریکا باید دارایی ها و حساب های بانکی افراد و شرکت ها و سازمان های تحت تحریم را توقیف کند.

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس