تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] پس از افزایش تنش‌ها میان مقامات ارشد افغانستان، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا رئیس اجرایی و جمهور این کشور را به همکاری بیشتر با یکدیگر تشویق کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، «الیزابت ترودو» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: اظهارات «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی را در مورد «اشرف‌غنی» رئیس جمهور و […]

[ad_1]

پس از افزایش تنش‌ها میان مقامات ارشد افغانستان، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا رئیس اجرایی و جمهور این کشور را به همکاری بیشتر با یکدیگر تشویق کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، «الیزابت ترودو» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: اظهارات «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی را در مورد «اشرف‌غنی» رئیس جمهور و حکومت وحدت ملی افغانستان شنیدیم.

ترودو افزود: از دولت حکومت وحدت ملی افغانستان حمایت می‌کنیم و هم عبدالله و هم غنی را برای کار با یکدیگر تشویق می‌کنیم تا اهداف مورد نظر را دنبال کنند. با دولت افغانستان در تماس هستیم.

پنجشنبه گذشته، عبدالله با انتقاد شدید از مواضع اشرف غنی گفته بود که اگر وی حوصله و فرصتی برای بحث در مورد مشکلات ندارد پس لیاقت ریاست‌جمهوری را نیز ندارد.

این اظهارات تند عبدالله را برخی برای جلب حمایت اعضای حزب جمعیت اسلامی این کشور، دانسته بودند.

با این حال، اشرف غنی نیز در بیانیه‌ای نیز اذعان کرده بود که هر زمان بحث مبارزه با فساد مطرح می‌شود عده‌ای جنجال به پا می‌کنند.

همچنین رئیس جمهور افغانستان در ضرب المثل پشتو نسبت به اظهارات عبدالله گفته بود که «زبان سرخ سر سبز را می‌دهد برباد».

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس