تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مقام‌های آمریکایی اعلام کردند، ارتش این کشور با استفاده از «موشک‌انداز تازه‌ای»، از داخل خاک ترکیه، مواضع گروه تروریستی داعش را در مرز آن با سوریه هدف قرار داده‌است. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جاش ژاکس» یکی از سخنگویان ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد ارتش این کشور از «سامانه موشک‌انداز […]

[ad_1]

مقام‌های آمریکایی اعلام کردند، ارتش این کشور با استفاده از «موشک‌انداز تازه‌ای»، از داخل خاک ترکیه، مواضع گروه تروریستی داعش را در مرز آن با سوریه هدف قرار داده‌است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جاش ژاکس» یکی از سخنگویان ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد ارتش این کشور از «سامانه موشک‌انداز با قابلیت حمل‌ونقل بسیار بالا» که به اختصار «ها‌یمارس» نامیده‌ می‌شود، در «حملات موفق» روز جمعه، علیه مواضع و ساختمان‌های داعش در مرز سوریه با ترکیه استفاده شده‌است.


از سویی دیگر، «برت مک‌گورک» نماینده رئیس‌جمهوری آمریکا در ائتلاف ضد داعش نیز در پیامی «توئیتر» خود تصریح کرد، این «راکت‌انداز به تازگی» برای حملات علیه داعش در سوریه مورد استفاده قرار گرفته‌است.


جاش ژاکس افزود، سامانه که از «هدف‌گیری خیلی دقیق و برد قابل ملاحظه‌ای» برخوردار است، در حمایت از نیروهای مورد حمایت آمریکا در نبرد علیه داعش در منطقه مورد استفاده قرار گرفته‌است.


به گفته این سخنگو، هایمارس در کاهش خسارات بالقوه جانبی هنگام اصابت به یک هدف با زاویه بالا منحصر به‌فرد است و شعاع انفجار کوچکی برای کارایی مناسب دارد و در تمامی شرایط اقلیمی عملکرد خوبی دارد.


خبر استقرار این سامانه در ترکیه به ماه مه گذشته باز می‌گردد؛ در آن زمان روزنامه ترکیه‌ای «صباح» به نقل از «مولود چاووش‌اغلو» وزیر خارجه ترکیه گفته بود اعضای ناتو امیدوار هستند از «هایمارس» در حملات حمایتی از معارضان سوریِ مورد حمایت غرب، استفاده شود.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس