تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۴

مدیر حج و زیارت استان فارس گفت: بر اساس آخرین آمار و اطلاعات تعداد کشته های حجاج و زائران این استان در حادثه رمی جمرات و منا در حج تمتع امسال به مرز ۱۶ نفر رسیده است.

به گزارش “گذارخبر” علیرضا زینلی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این درحالی است که تاکنون آماری از وجود زخمی ها و مفقودی های این حادثه در خصوص زائران استان فارس در دست نیست.

وی اظهارداشت: همکاران ما در حال ارتباط با مدیران کاروان های اعزامی از استان فارس هستند تا از حال زائران با خبر شوند که در صورت اطلاعات کافی از طریق رسانه ها اطلاع رسانی می شود.

زینلی اظهار داشت: امسال بیش از سه هزار و ۳۰۰ زائر از این استان به حج تمتع مشرف شدند که از این تعداد یکهزار و ۵۰۰ نفر مرد و یکهزار و ۸۰۰ نفر زن از استان فارس و دو کاروان از استان های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد از فارس به سفر معنوی حج مشرف شدند.

وی اضافه کرد: مسن ترین زائر حج تمتع امسال استان فارس ۸۷ ساله از شهرستان استهبان و کوچکترین زائر استان فارس ۱۵ ساله از شهرستان گراش است.

همزمان با عید سعید قربان و انجام مناسک مربوط توسط حجاج در منطقه منا، حادثه ای برای حجاج حج تمتع رخ داد که در این حادثه شماری از حجاج از جمله حجاج ایرانی کشته و زخمی شدند.

پیش از این نیز حادثه واژگون شدن جرثقیل در مسجدالحرام در شهر مکه به دلیل بروز توفان که جمعه شب بیستم شهریورماه رخ داد موجب کشته شدن ۱۰۷ نفر و زخمی شدن بیش از ۲۳۰ نفر شد.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس