تاریخ انتشار: ۱۲ آبا ۱۳۹۴

سازمان توسعه تجارت در اطلاعیه ای به خبرسازی برخی رسانه ها درباره کالاهای وارداتی از آمریکا اشاره و اعلام کرد: در ۶ ماهه نخست امسال مجموع کالای وارداتی از آمریکا ۱۹ هزار تن بود که ۹۵ درصد از آن را مواد اولیه شیمیایی، دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص داد.

به گزارش “گذارخبر” ، به تازگی فهرست ۱۱۹ قلم کالای وارداتی از آمریکا توسط یکی از رسانه ها منتشر شد که حاوی آمارهای غیرواقعی است.

سازمان توسعه تجارت ایران در اطلاعیه خود آورده است: طبق آمار و اطلاعات منتشر شده از سوی گمرک ایران، میزان واردات کشورمان از آمریکا در ۶ ماه نخست امسال در مجموع به میزان ۱۹٫۷ هزار تن و به ارزش بیش از ۳۷ میلیون دلار رسید.

در این مدت، ۱۵ قلم عمده واردات از آمریکا مربوط به خمیرچوب شیمیایی، سایر داروهایی که تولید داخل ندارند، مکمل های دارویی، وسایل و ابزار مورد استفاده در علوم پزشکی و جراحی، اعضای مصنوعی بدن انسان، دستگاه های برقی تشخیص بیماری، دستگاه های توموگرافی، دریچه قلب و سایر موارد است که این اقلام ۹۵ درصد از وزن و ۷۳٫۵ درصد از کل ارزش دلاری مجموع واردات از این کشور را به خود اختصاص داده است.

در این اطلاعیه تصریح شده که آمار منتشر شده به غیر از موارد یاد شده، خلاف واقع و غیرکارشناسی است.

سازمان توسعه تجارت در اطلاعیه خود افزوده است: اقلامی نظیر فرآورده های زیبایی و آرایشی، مکمل های غذایی، خمیر برای قالب گیری یا برای سرگرمی کودکان، جت اسکی و غیره به عنوان پنج درصد سایر موارد اشاره شده و ۹۵ درصد از اقلام اصلی وارداتی مربوط به مواد اولیه شیمیایی، انواع دارو، تجهیزات و وسایل پزشکی است.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس