تاریخ انتشار: ۲۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] در حالی که با توجه به گزارش آمار اقتصادی ضعیف آمریکا، انتظارات در خصوص عدم افزایش نرخ بهره فدرال‌رزرو در آینده نزدیک بیشتر شد، در معاملات روز چهارشنبه قیمت طلا برای دومین روز متوالی افزایش یافت. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا با رشدی ۰٫۵ درصدی یکهزار و ۳۵۲ […]

[ad_1]


در حالی که با توجه به گزارش آمار اقتصادی ضعیف آمریکا، انتظارات در خصوص عدم افزایش نرخ بهره فدرال‌رزرو در آینده نزدیک بیشتر شد، در معاملات روز چهارشنبه قیمت طلا برای دومین روز متوالی افزایش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا با رشدی ۰٫۵ درصدی یکهزار و ۳۵۲ دلار و۷۰ سنت معامله شد. این فلز زرد روز گذشته نیز ۰٫۴ درصد افزایش قیمت داشت.

 

پالادیوم نیز با رشدی ۶ درصدی نسبت به جلسه گذشته و ثبت قیمت ۷۴۵ دلاری برای هر اونس به بالاترین سطح خود از یازدهم ژوئن ۲۰۱۵ رسید.

بهره‌وری کارگران آمریکا در تابستان امسال برای سومین فصل متوالی کاهش یافت تا نشان دهد سود شرکت‌ها ممکن است به روند نزولی خود ادامه داده و دستمزدها همچنان پایین باقی بماند. شاخص دلار که این واحد پولی را در برابر سبد شش ارز اصلی دیگر می‌سنجد با افتی ۰٫۴ درصدی به ۹۵٫۷۷۷ واحد رسید.

 

جیانگ شو، تحلیلگر ارشد گروه معاملات طلای شاندونگ اعلام کرد: «با افت دلار ما شاهد رشد کوتاه‌مدت قیمت طلا و نقره خواهیم بود. دلار عامل اصلی روند صعودی طلا بوده است، اما احتمالا این روند دوام زیادی نخواهد داشت.»
با توجه به اینکه شاخص‌های اقتصادی جدیدی در این هفته منتشر نخواهد شد، شو انتظار دارد که اونس در محدوده ۱۳۳۰ تا ۱۳۵۰ دلاری معامله شود.
وانگ‌تائو تحلیلگر تکنیکال رویترز اعلام کرد قیمت طلا ممکن است بار دیگر به سطح ۱۳۵۴ دلاری برسد؛ این در حالی است که سطح مقاومتی آن ۱۳۴۶ دلاری است. افت غیرمنتظره بهره‌وری باعث شده تا نگرانی‌های فدرال‌رزرو در خصوص اقتصاد امریکا بیشتر شود. 
ادوارد میر تحلیلگر اف‌سی‌استون اعلام کرد: «وضع بهتر بازار سهام در کنار افزایش احتمال نرخ بهره به وسیله فدرال‌رزرو در ادامه سال این نکته را نشان می‌دهد که دلار در نیمه دوم سال روند بهتری خواهد داشت. این عوامل در مجموع اثری منفی روی طلا خواهد داشت.»

طلا به شدت به افزایش نرخ بهره حساس است، به طوری که بالارفتن نرخ بهره هزینه‌های فرصت نگهداری شمش را افزایش داده و دلار را تقویت می‌کند.

دارایی‌ها در SPDR، بزرگترین صندوق معاملاتی طلا با افتی ۰٫۱۲ درصدی در روز دوشنبه به ۹۷۶٫۶۲ تن رسید.

در بازار فلزات گرانبهای دیگر، هر اونس نقره با رشدی ۱ درصدی ۲۰ دلار و ۲ سنت معامله شد و قیمت هر اونس پلاتین با ۱٫۳ درصد افزایش به یکهزار و ۱۶۴ دلار و ۸۵ سنت رسید.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس