تاریخ انتشار: ۲۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به بحران گندم در سال ۹۲ عنوان کرد: در آن زمان وضعیت خوبی نداشتیم، ذخیره گندم ما برای ۱۸ تا ۲۱ روز بود! به گزارش اقتصادنیوز، محمود حجتی با یادآوری وضعیت اقتصادی کشور در سال ۹۲ عنوان کرده است: ما در سال ۹۲ با توجه به شرایط کلی […]

[ad_1]


وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به بحران گندم در سال ۹۲ عنوان کرد: در آن زمان وضعیت خوبی نداشتیم، ذخیره گندم ما برای ۱۸ تا ۲۱ روز بود!

به گزارش اقتصادنیوز، محمود حجتی با یادآوری وضعیت اقتصادی کشور در سال ۹۲ عنوان کرده است: ما در سال ۹۲ با توجه به شرایط کلی کشور و همچنین مشکلاتی که در زمینه تأمین مواد غذایی داشتیم، مخصوصاً در زمینه گندم وضعیت بحرانی داشتیم. نظر به وابستگی بسیار زیادی که به این محصول داشتیم و با توجه به اینکه در مقاطع مختلف میزان مختلفی از گندم وارد می کردیم، گاهی پنج میلیون تن، گاهی شش میلیون تن و گاهی هم هفت میلیون تن گندم وارد می‌کردیم، در آن زمان وضعیت خوبی نداشتیم. ذخیره گندم ما برای ۱۸ تا ۲۱ روز بود! یعنی این میزان ذخایر عدد فوق‌العاده محدودی بود و از چند صد هزار تن تجاوز نمی‌کرد. اما امروز بیش از ۱۳ میلیون تن گندم در سیلوهایمان موجود است. حتی در سال ۹۲ و اوایل ۹۳ افرادی که به توصیه دولت سیلو ساخته بودند که برای موجودی این سیلوها از دولت حق اجاره بگیرند چون سیلوها خالی بود مشکلات فراوانی داشتند ولی امروزه همه آن سیلو‌ها پر است و به مرحله اشباع هم رسیده و از این نظر هم جای خوشحالی است.

آمارهای قابل توجه وزیر جهاد کشاورزی که در گفت‌وگو با ایرنا بیان شده است را در جدول اقتصادنیوز می‌توانید بخوانید.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس