تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر نیرو گفت: در زمان اوج مصرف تابستان امسال توانستیم با مشارکت صنایع، کشاورزان و مردم حدود ۳ هزار مگاوات پیک سایی داشته باشیم. به‌گزارش ایسکانیوز و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو صبح امروز (سه شنبه) با حضور «حمید چیت چیان» وزیر نیرو و مدیران ارشد این وزارتخانه آیین افتتاح و بهره‌برداری […]

[ad_1]

IMG_3772.JPG

وزیر نیرو گفت: در زمان اوج مصرف تابستان امسال توانستیم با مشارکت صنایع، کشاورزان و مردم حدود ۳ هزار مگاوات پیک سایی داشته باشیم.

به‌گزارش ایسکانیوز و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو صبح امروز (سه شنبه) با حضور «حمید چیت چیان» وزیر نیرو و مدیران ارشد این وزارتخانه آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۵۳ پروژه احداث، توسعه و بهینه‌سازی شبکه‌های انتقال و فوق توزیع تهران با اعتباری بالغ بر ۳۴۶ میلیارد تومان افتتاح و عملیات ۲۲ پروژه انتقال و فوق توزیع با اعتباری بالغ بر ۲۹۴ میلیارد تومان آغاز شد.
وزیر نیرو در این مراسم با اشاره به اهمیت ۵۳ پروژه افتتاح شده، اظهار داشت: این پروژه‌ها از اهمیت بسیاری زیادی برای مدیریت بار پیک مصرفی تابستان کلانشهر تهران و حومه برخوردار هستند.
وی افزود: تهران جایگاه و محل مهم‌ترین و حساس‌ترین مراکز امنیتی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور است و بالطبع ارائه خدمات مستمر و پایدار برق بسیار می‌تواند در ارتقای بهره‌وری و امنیت این مراکز مهم باشد.
وزیر نیرو با اشاره به اهمیت پست شهید فیروزی و مشخصات این پروژه، گفت: پست شهید فیروزی از پیشرفته‌ترین پست‌های GIS کشور با ولتاژ ۲۳۰ کیلوولت است که مطمئناً با توجه به توسعه شهری و محدودیت زمین نیازمند این نوع پست‌های پیشرفته هستیم.
چیت‌چیان در ادامه با اشاره به پست ۴۰۰ کیلوولت سیاه بیشه به وردآورد، گفت: پست ۴۰۰ کیلوولت سیاه‌بیشه به وردآورد به طول ۷۳ کیلومتر مدار و با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان به سرانجام رسیده و از جمله پست‌های بسیار مهم در مدیریت پیک بار مصرفی تابستان سالجاری بوده است.
وی افزود: حجم کار گسترده و راه‌های دسترسی سخت و صعب‌العبور در این منطقه، گویای توانمندی کارشناسان برق کشور است.
چیت‌چیان تصریح کرد: در پیک بار مصرفی تابستان امسال توانستیم از طریق افتتاح این پروژه‌ها چیزی معادل ۲ هزار مگاوات به ظرفیت برق کشور اضافه کنیم.
وی ادامه داد: همچنین شرکت مادر تخصصی نیروگاه‌های حرارتی توانست از طریق به‌کارگیری سیستم‌های جدید و اتخاذ تدابیری مناسب ۶۵۰ مگاوات به ظرفیت موجود نیروگاه اضافه کند.
وزیر نیرو اظهار داشت: میزان آمادگی نیروگاه‌ها در پیک بار تابستان امسال ۱۰۰ درصد بود و تمامی نیروگاه‌های ما در سراسر کشور، بجز نیروگاه اصفهان، با تمام ظرفیت خود آماده خدمت‌رسانی به موقع به مردم بودند.
وی افزود: خوشبختانه در پیک بار تابستان سال جاری مردم، کشاورزان و صنایع نیز با ما همکاری خوبی داشتند و ما توانستیم از قِبل آن حدود ۳ هزار مگاوات پیک سایی داشته باشیم که در نوع خود بی‌نظیر بود.

۶۰۷/۶۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس