تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] فرمانده نیروی انتظامی از آمادگی پلیس ایران برای همکاری تخصصی با کشورهای خارجی خبر داد که سفرا و کارداران آن در جمهوری اسلامی ایران مستقر هستند. به گزارش ایسنا، سردار حسین اشتری در هفتمین نشست نیروی انتظامی با سفرا و کارداران مستقر در تهران که صبح امروز در هتل هما برگزار شد، گفت: افزایش […]

[ad_1]

فرمانده نیروی انتظامی از آمادگی پلیس ایران برای همکاری تخصصی با کشورهای خارجی خبر داد که سفرا و کارداران آن در جمهوری اسلامی ایران مستقر هستند.

به گزارش ایسنا، سردار حسین اشتری در هفتمین نشست نیروی انتظامی با سفرا و کارداران مستقر در تهران که صبح امروز در هتل هما برگزار شد، گفت: افزایش اقتدار، افزایش مشارکت مردم، افزایش مشارکت پذیری، ارائه خدمات به مردم و… از جمله اهداف برگزاری هفته نیروی انتظامی است و در این هفته می‌توان با دیگر کشورها نیز ارتباط برقرار کرده و مردم را در جریان اقدامات قانونی پلیس در دفاع از حقوق مردم قرار داد.

وی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران از امنیتی فراگیر و پایدار برخوردار است، گفت: ناجا دارای مسئولیت‌های مختلف است که از ارائه خدمات به مردم و تسهیلات ترافیکی تا حفاظت از مسئولان و اماکن حیاتی کشور را شامل می‌شود که تمام این‌ها توسط نیروهای متخصص و متعهد انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ناجا تلاش می‌کند با افزایش کارآمدی، پاسخگویی به نیازهای مردم را افزایش دهد، گفت : اینها جز با افزایش مشارکت مردمی ممکن نیست.

فرمانده ناجا با اشاره به ناامنی موجود در کشورهای منطقه ، گفت: در این شرایط در ایران دستگاه‌های امنیتی و انتظامی و نظامی توانسته‌اند از مردم حمایت کنند و با تلاش‌ آنها گروهک‌های تکفیری و تروریستی جرات نزدیک شدن به کشور را نداشته و هر تحرک‌شان خنثی خواهد شد.

سردار اشتری با بیان اینکه قاچاق موادمخدر موجب ناامنی در کشورها شده است، ادامه داد: نیروی انتظامی در سال‌های اخیر امنیت مرزهای خود را با استفاده از تجهیزات جدید و کمک دیگر نیروها ارتقا داده است.

وی با بیان اینکه سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون تن انواع موادمخدر کشور کشف می‌شود، گفت:  بخش قابل توجهی از مواد مکشوفه در مرز انجام شده است، در شش  ماهه امسال هم ۳۲۰ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شده که این رقم ۳۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه جرائم جنایی، تجاوز به عنف و… در سال‌های اخیر کاهش داشته است، گفت: میزان کشف کالاهای قاچاق نیز افزایش داشته است.

وی از کاهش چهاردرصدی جرائم خشن خبر داد و افزود: پلیس تازه تاسیس فتا بیش از ۷۰ درصد جرایم را کشف کرده و این در حالیست که جرائم در فضای مجازی ۶۸ درصد رشد داشته است.

فرمانده ناجا با اشاره به کاهش شمار کشته‌شدگان حوادث رانندگی در سال‌های اخیر گفت: این آمار در شرایط به دست آمده که حدود ۹۰۰ هزار گواهینامه جدید صادر شده و تعداد خودروها و مصرف سوخت نیز افزایش داشته است.

سردار اشتری با اشاره به تحولات جهانی و رشد تروریست در جهان، گفت: حمایت از تروریست‌ها شاید در کوتاه مدت  منافع برخی از کشورهای حامی را تامین کند، اما در دراز مدت ضررهای زیادی برای آنان خواهد داشت زیرا جرائمی همچون قاچاق انسان، پولشویی، جرائم سایبری و… جهانی شده و بهترین راه برای مقابله با آن، همکاری کشورها با یکدیگر است.

به گفته وی، در سال‌های اخیر برخی از کشورها با تصور در اختیار داشتن گروه‌های تروریستی در منطقه ائتلاف کردند، اما امروز از کنترل خودشان هم خارج شده و ائتلاف‌ها بی فایده است و اگر عزم ایران و روسیه در برخورد با تروریست‌ها نبود امروز این گروه‌ها در مناطق دیگری هم پیشروی کرده بود.

وی از آمادگی پلیس برای همکاری با کشورهای خارجی خبر داد و گفت: پلیس آماده همکاری تخصصی با کشورهایی است که سفرا و کارداران آن در جمهوری اسلامی ایران مستقر هستند. ما می‌توانیم تحربیات و دستاوردهای خود را به آنان منتقل کنیم.

فرمانده ناجا با اشاره به برگزاری المپیک ریو ، اظهارکرد: همزمان با مسابقات المپیک در برزیل این کشور خواستار همکاری پلیس ایران برای کمک به تامین امنیت برگزاری این مسابقات شد که به دنبال این درخواست نیروی انتظامی به اعزام تیمی حرفه ای از افسران پلیس ایران به این کشور اقدام کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس