تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر ایران می‌تواند به عنوان یک پایگاه ارائه دهنده کمک‌های بشر دوستانه در منطقه معرفی شود، گفت: سازمان ملل متحد می‌تواند برای توزیع اقلام بشردوستانه در منطقه از جمعیت هلال احمر به عنوان پایگاه ارائه دهنده کمک‌های بشردوستانه استفاده کند. به گزارش ایسنا، استفان […]

[ad_1]

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر ایران می‌تواند به عنوان یک پایگاه ارائه دهنده کمک‌های بشر دوستانه در منطقه معرفی شود، گفت: سازمان ملل متحد می‌تواند برای توزیع اقلام بشردوستانه در منطقه از جمعیت هلال احمر به عنوان پایگاه ارائه دهنده کمک‌های بشردوستانه استفاده کند.

به گزارش ایسنا، استفان اوبراین؛ معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشر دوستانه و کمک‌های اضطراری و هیات همراه با دکتر سیدامیر محسن ضیائی؛ رئیس جمعیت هلال احمر  دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار دکتر سیدامیرمحسن ضیائی ضمن خوشامدگویی به معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشر دوستانه و کمک‌های اضطراری گفت: جمعیت هلال احمر بزرگ‌ترین سازمان مردم نهاد و بشردوست کشور ایران محسوب می‌شود و از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان نخستین پاسخگو در سوانح و حوادث، شناخته شده است.

وی با اشاره به نیروهای داوطلب و جوانی که با جمعیت هلال‌احمر همکاری می‌کنند، گفت: جمعیت هلال‌احمر ایران حدود ۲ میلیون داوطلب و  ۷۰۰هزار عضو جوان دارد که در امور بشردوستانه و کمک به همنوع همکاری دارند.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه این جمعیت در زمینه‌های بهداشتی و آموزش‌های همگانی در زمینه پیشگیری از آسیب‌ها در سوانح و حوادث نیز فعالیت می‌کند، یادآور شد: جمعیت هلال احمر ایران در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی نیز خدمات بهداشتی و همچنین زیست محیطی ارائه می‌دهد.

فعالیت‌های پیشگیرانه جمعیت هلال احمر ایران در سوانح و حوادث

ضیائی به ایران به عنوان کشوری مستعد در وقوع سوانح و حوادث اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه همواره پیشگیری موثرتر از درمان است، جمعیت هلال احمر ایران به منظور کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث و سوانح، آموزش های پیشگیرانه را در دستور کار خود قرار داده است و این جمعیت از همکاری با سازمان هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، خصوصا مدیریت سوانح و کمک های بشر دوستانه فعال باشد، استقبال می کند.

وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر در زمینه آموزش های عمومی بسیار فعال است و تاکنون افراد زیادی در جامعه از آموزش های عمومی ارائه شده در رابطه با سوانح استفاده کرده‌اند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه سازمان ملل متحد در زمینه ارائه کمک‌های بشردوستانه حکم راهبر را ایفا می‌کند، تاکید کرد: منطقه خاورمیانه با توجه به تغییرات آب و هوایی، مهاجرت، تروریسم  و … با مشکلات و چالش‌های بسیاری مواجه است که می‌توان با همکاری با سازمان‌های بشر دوستانه به افراد نیازمند کمک در منطقه، خدمات بهتری ارائه داد.

تبدیل هلال احمر ایران به  پایگاه ارائه کمک‌های بشردوستانه در منطقه

ضیائی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر ایران می‌تواند به عنوان یک پایگاه ارائه دهنده کمک‌های بشردوستانه در منطقه تبدیل شود، گفت: سازمان ملل متحد می‌تواند  برای توزیع اقلام بشر دوستانه در منطقه از جمعیت هلال احمر به عنوان پایگاه ارائه دهنده کمک های بشر دوستانه استفاده کند.

تلاش برای افزایش تاب‌آوری افراد

رئیس جمعیت هلال احمر به انجام اقداماتی در زمینه افزایش تاب آوری افراد در سوانح و حوادث اشاره کرد و گفت: در صورت ارائه آموزش‌های لازم، افراد می توانند در زمان وقوع حوادث، برخورد مناسب‌تری با آن داشته باشند.

همکاری‌های خود را در زمینه کمک‌های بشردوستانه گسترش می‌دهیم

استفان اوبراین، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشر دوستانه و کمک‌های اضطراری نیز در این دیدار با اشاره به نخستین سفر خود به کشور ایران، گفت: حسب شغل و وظیفه‌ای که بر عهده من گذاشته شده، در جایگاهی قرار گرفته‌ام که باید تمام مدت به فکر رفع نیازهای بشردوستانه مردم در اقصی نقاط جهان باشم.

وی ادامه داد: هر دو سازمان ملل متحد و جمعیت هلال احمر ایران در بخش کمک‌ها و اقدامات بشردوستانه فعالیت می‌کنیم، بسیار خوب است که همکاری‌های خود را در زمینه کمک‌های بشردوستانه گسترش دهیم و حضور من با توجه به تعداد اعضای جوانان که در جمعیت هلال احمر فعالیت می‌کنند، بهترین ظرفیت برای فعالیت‌های داوطلبی و کمک‌های بشر دوستانه محسوب می‌شوند.

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشر دوستانه و کمک‌های اضطراری به وجود چالش‌های بسیار در کنار سوانح طبیعی اشاره و بیان کرد: باید در زمینه افزایش تاب‌آوری افراد در حوادث و سوانح فعالیت کنیم تا بتوان مشکلات را حل کرد.

بیش از ۸۰ درصد اقدامات سازمان ملل در زمینه پاسخگویی به سوانح و حوادث است

اوبراین با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد اقداماتی که از سوی سازمان ملل متحد در امور بشر دوستانه و کمک‌های اضطراری انجام می‌شود، در زمینه حوادث و سوانح است، عنوان کرد: جمعیت هلال احمر ایران همکاری‌های بسیار خوبی با سازمان ملل متحد در بخش‌های مختلف دارد و امیدواریم این همکاری‌ها همچنان ادامه داشته باشد و ما اینجا هستیم که این همکاری‌ها را گسترش دهیم.

وی با اشاره به حضور جمعیت هلال احمر ایران در نشست سران امور بشر دوستانه در ترکیه ادامه داد: در این نشست راهکارهای عملی برای مقابله با تمام چالش‌های موجود ارائه شد و بایدها و نبایدهای لازم به صورت کامل و مفصل بیان شد.

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشر دوستانه و کمک‌های اضطراری درباره بروز جنگ‌ها و درگیری‌های مختلف در کشورهای یمن، سوریه، عراق، اوکراین، افغانستان، لیبی و لبنان، اظهار داشت: در کنار تمام نیازهای موجود، بروز جنگ و درگیری ها در کشورهای مختلف سازمان ملل را نیازمند به دریافت کمک از سازمان‌های بشردوستانه مثل هلال احمر می‌کند و ما می‌دانیم که  جمعیت هلال احمر ایران جمعیتی بسیار  قوی است و در سطح بین‌المللی همکاری‌های بسیار خوبی دارد و کمک‌های بسیار خوبی به یمن و عراق کرده است و برای ما مهم است که از کمک‌های بشر دوستانه هلال احمر ایران استفاده کنیم.

وضعیت بشردوستانه در یمن بسیار حاد است

بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، اوبراین با تاکید بر اینکه وضعیت بشردوستانه در یمن بسیار حاد است، گفت: جمعیت هلال احمر ایران در چند نوبت به مردم یمن کمک‌های بشردوستانه ارائه کرده است و با توجه به شرایط نامساعد کنونی در یمن، مایلیم با کمک جمعیت هلال احمر ایران، کمک‌های بشردوستانه برای تسکین آلام این قربانیان، ارائه کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس