تاریخ انتشار: ۲۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرعامل بازرگانی توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: این شرکت حاضر است بدون هیچ مشکلی نیاز همه مصرف کنندگان شکر کشور را به قیمت هر کیلوگرم ۲۵ هزار و ۲۰۰ ریال در کارخانه تامین کند. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ایرنا، علیرضا حمیدی به قیمت ۳۰ هزار ریالی هر کیلوگرم شکر در […]

[ad_1]

شکر

مدیرعامل بازرگانی توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: این شرکت حاضر است بدون هیچ مشکلی نیاز همه مصرف کنندگان شکر کشور را به قیمت هر کیلوگرم ۲۵ هزار و ۲۰۰ ریال در کارخانه تامین کند.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ایرنا، علیرضا حمیدی به قیمت ۳۰ هزار ریالی هر کیلوگرم شکر در بازار اشاره کرد و افزود: قیمت مصوب سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برای هر کیلوگرم شکر فله در کارخانه ۲۵ هزار و ۲۰۰ ریال و برای شکر ۹۰۰ گرمی بسته بندی در سوپر مارکت ها ۳۵ هزار ریال است که این تفاوت به دلیل هزینه های بسته بندی، حمل و نقل، ضایعات و سود متعارف به وجود می آید.
وی ادامه داد: افزایش قیمت شکر در هفته های گذشته به دلیل اختلال در واردات رخ داد؛ زیرا واردات از تنها کشور صادرکننده یعنی برزیل به دلیل بارندگی طولانی مدت متوقف شد.
حمیدی تاکید کرد واردات باید به طور برنامه ریزی شده و زمانی صورت گیرد که به تولید داخل و مصرف کننده ضربه نزند.

** کاهش قیمت شکر به دلیل آغاز تولید واحدهای چغندرقند
مدیرعامل بازرگانی توسعه نیشکر و صنایع جانبی درباره آینده بازار شکر گفت: قیمت شکر به طور حتم رو به کاهش است؛ زیرا واحدهای چغندرقند وارد مدار تولید و فعالیت شده است.
وی ادامه داد: شرکت های نیشکر نیز تا یک ماه دیگر به مرحله تولید وارد می شود. همچنین مصرف روزانه و ماهیانه این محصول رو به کاهش است.
حمیدی تاکید کرد در ماه محرم مشکلی برای تامین شکر داخلی وجود ندارد.
وی یادآور شد: عرضه شکر در بورس کالا همچنان ادامه دارد و می توان این محصول را از بازار سرمایه خرید.
به گزارش ایرنا، نیاز مصرفی کشور به شکر سالیانه تا دو میلیون و ۱۸۰ هزارتن است که پیش بینی می شود امسال یک میلیون و ۶۵۰ هزارتن آن از داخل و بقیه آن (نزدیک به ۵۶۰ هزارتن) از طریق واردات تامین شود.
پارسال یک میلیون و ۵۲۰ هزارتن شکر مورد نیاز کشور از داخل تامین شد.
بر اساس برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی همسو با اقتصاد مقاومتی، در سه سال آینده باید به حجم تولید شکر به دو میلیون و ۱۶۰ هزار تن برسد تا خودکفایی در تولید این محصول تحقق یابد.

۷۰۲/۶۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس