تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] ارتش رژیم صهیونیستی همزمان با نزدیک شدن یک کشتی کوچک از زنان حامی فلسطینی‌ها به ساحل غزه، خود را برای تسلط بر کشتی و توقیف آن آماده می‌کند. به گزارش گذارنیوز، رسانه‌های اسرائیلی، امروز- چهارشنبه- خبر دادند که نیروی دریایی این رژیم دستور گرفته است که کشتی حامل بانوان اروپایی حامی فلسطینی‌ها را پیش از رسیدن به […]

[ad_1]

ارتش رژیم صهیونیستی همزمان با نزدیک شدن یک کشتی کوچک از زنان حامی فلسطینی‌ها به ساحل غزه، خود را برای تسلط بر کشتی و توقیف آن آماده می‌کند.

به گزارش گذارنیوز، رسانه‌های اسرائیلی، امروز- چهارشنبه- خبر دادند که نیروی دریایی این رژیم دستور گرفته است که کشتی حامل بانوان اروپایی حامی فلسطینی‌ها را پیش از رسیدن به ساحل شهر غزه متوقف کند.


وب‌سایت خبری «وای‌نت» گزارش داد که نیروی دریایی اسرائیل به احتمال زیاد شامگاه چهارشنبه کشتی را از مسیر غزه منحرف کرده و آن را به بندر «اشدود» در سرزمین‌های اشغالی خواهد کشاند تا سرنشینان کشتی را اخراج کرده و به اروپا برگرداند.


در همین حال سخنگوی ارتش این رژیم از واکنش رسمی به این گزارش‌ها خودداری کرده و اعلام کرد که «آمادگی‌های عملیاتی را در رسانه‌ها مطرح نمی‌کنیم».


کشتی «زیتونه – اولیوا» با پانزده سرنشین و یک خبرنگار از شبکه الجزیره از ماه سپتامبر از اسپانیا و سپس ایتالیا به حرکت درآمد و بامداد امروز در راه نزدیک شدن به غزه بود.


«مایرید کوریگان مگوآیر» برنده نوبل صلح سال ۱۹۷۶ از بلفاست در ایرلند و فعال ضد جنگ سرشناس‌ترین فعال صلح حاضر در این کشتی است. این فعال صلح‌طلب همچنین در کشتی ترکیه ای ماوی مرمره نیز حضور داشت و اسرائیلی‌ها آن بار هم او را اخراج کردند.


تل‌آویو این فعال صلح‌طلب ۷۲ ساله را به عنوان فعال «ضد اسرائیلی» به مدت ده سال از ورود به سرزمین‌های اشغالی هم منع کرده است.


دیپلمات پیشین آمریکایی «آن رایت» نیز در شمار سرنشینان کشتی «زیتونه – اولیوا» است.


همچنین «مادلین حبیب» کاپیتان این کشتی که پدرش مصری است، به رسانه های بین‌المللی گفت، حصر غزه حدود یک دهه ادامه یافته و باید پایان یابد.


خانم حبیب تاکید کرد که سرنشینان این کشتی «پیام صلح» دارند و به «اقدام خشونت‌باری دست نمی‌زنند».


به گفته کاپیتان کشتی، حمله شش سال پیش اسرائیل به کشتی ترکیه ای ماوی مرمره، که در صدد امدادرسانی به غزه و شکستن حصر غزه بود، «تاسف‌بار» بوده و «امیدوار است اسرائیل این حمله را تکرار نکند».

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس