تاریخ انتشار: ۲۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر بهداشت گفت: دولت تدبیر و امید به وظایف خود در قبال جان باختگان مکه و منا به درستی عمل کرد. به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در سفر خود به شاهرود، ضمن گلایه از بی‌تقوایی و انتقادات نادرست برخی‌ها از دولت یازدهم در فاجعه سال گذشته منا گفت: دولت تدبیر و امید به […]

[ad_1]

وزیر بهداشت گفت: دولت تدبیر و امید به وظایف خود در قبال جان باختگان مکه و منا به درستی عمل کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در سفر خود به شاهرود، ضمن گلایه از بی‌تقوایی و انتقادات نادرست برخی‌ها از دولت یازدهم در فاجعه سال گذشته منا گفت: دولت تدبیر و امید به وظایف خود در قبال جان باختگان مکه و منا به درستی عمل کرد. پیکر مطهر شهدای این فاجعه با پیگیری و تدبیر دولت به کشور بازگردانده شدند.

وی از فاجعه منا به عنوان دلیلی روشن بر بی‌کفایتی آل سعود در مدیریت بزرگ‌ترین رویداد جهان اسلام نام برد و افزود: خون شهدای این فاجعه گریبان سعودی‌ها را خواهد گرفت و حاکمان آل سعود روزی تاوان این جنایت خود را خواهند داد.

هاشمی با اذعان به اینکه لکه ننگ فاجعه منا از دامان آل سعود پاک شدنی نیست، اضافه کرد: وقوع دو فاجعه در مناسک حج سال گذشته و در فاصله زمانی کوتاهی نشان می‌دهد که خاندان آل سعود لیاقت مدیریت حج ابراهیمی به عنوان بزرگترین رویداد جهان اسلام را ندارند.

هاشمی با بیان اینکه حاکمان سعودی شایسته القابی همچون خادمین شریفین نیستند، تصریح کرد: جهان اسلام برای مدیریت حج باید چاره‌ای بیاندیشد.

وی با بیان اینکه عربستان در حفاظت از میهمانان خدا به وظیفه خود عمل نکرد، گفت: از همین رو همان گونه که خداوند وعده داده، آل سعود تاوان این بی‌توجهی به حجاج و میهمانان خداوند را خواهد داد.

وزیر بهداشت با اشاره به عدم بازگرداندن پیکر برخی جان باختگان ایرانی این فاجعه، خاطرنشان کرد: سال گذشته بعد از وقوع این فاجعه، دولت تدبیر و امید با دستور رئیس جمهور پیگیری‌های بسیار زیادی کرد که در نهایت این پیگیری‌ها به بازگرداندن پیکر مطهر اکثریت قریب به اتفاق شهدا انجامید.

وی با اشاره به دفن پیکر تعداد کمی از جان باختگان ایرانی در مکه و مدینه اظهار کرد: دفن پیکر مطهر این جان باختگان در مکه مکرمه و مدینه منوره به خواست خانواده های خود آنان بوده است.

وی با اذعان به اینکه کلیه نهادهای مسئول در کشور به وظایف قانونی خود در قبال شهدای مکه و منا عمل کردند، گفت: همین وظیفه شناسی و عملکرد مسئولانه بوده که به بازگشت پیکر مطهر شهدا انجامید.

وی در بخشی دیگر از صحبت‌هایش، دانشگاه علوم پزشکی شاهرود را به عنوان یکی از موفق ترین دانشگاه های این وزارتخانه نام برد و گفت: علوم پزشکی شاهرود منشاء خدمات خوبی در شاهرود و دیگر شهرهای تحت پوشش این دانشگاه شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به تلاش این وزارتخانه برای اجرایی شدن پروژه‌های حوزه سلامت، افزود: مرکز درمانی سرطان و قلب و عروق شاهرود از پروژه‌هایی است که بر اجرایی شدن آنها تاکید داریم.

وی با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی‌تواند همه مشکلات را مرتفع کند، ادامه داد: در این بخش باید از ظرفیت های مردمی، بخش خصوصی و خیرین سلامت به بهترین نحو استفاده کرد.

وی با بیان اینکه خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت کم نظیر بوده است خاطرنشان کرد: سلامت مردم از اولویت‌های مهم در این دولت بوده است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس