تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر خارجه آلمان وضعیت فعلی سوریه را “حرکت بر لبه تیغ” قلمداد کرد و خواستار ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه شد. به گزارش ایلنا به نقل از دویچه‌وله، “فرانک والتر اشتاین‌مایر” وزیر خارجه آلمان خواستار ممنوعیت موقت پرواز بر فراز سوریه شده است. وی این اقدام را به عنوان راهکاری برای آرام کردن […]

[ad_1]

وزیر خارجه آلمان وضعیت فعلی سوریه را “حرکت بر لبه تیغ” قلمداد کرد و خواستار ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه شد.

به گزارش ایلنا به نقل از دویچه‌وله، “فرانک والتر اشتاین‌مایر” وزیر خارجه آلمان خواستار ممنوعیت موقت پرواز بر فراز سوریه شده است. وی این اقدام را به عنوان راهکاری برای آرام کردن اوضاع متشنج کنونی در مورد سوریه ارائه کرده است.


اشتاین‌مایر گفت: «چنانچه آتش‌بس (در سوریه) بخواهد شانسی داشته باشد، این شانس تنها از طریق ممنوعیت کامل اما از نظر زمانی موقت تمام پروازهای نظامی بر فراز سوریه برای دست کم سه روز یا ترجیحا هفت روز میسر می‌شود.»


به گفته وزیر خارجه آلمان آتش‌بس توافق شده میان روسیه و آمریکا در غیر اینصورت کاملاً به شکست منجر خواهد شد.


اشتاین‌مایر وضعیت کنونی در سوریه را “وضعیتی بر لبه تیغ” خوانده و افزود، ایجاد ممنوعیت پرواز به سازمان ملل متحد این امکان را می‌دهد تا کار کمک‌رسانی به مردم نیازمند و محصور را از سر بگیرد.


به گفته وی این وضعیت همزمان فضایی را میان گروه‌حامیان سوریه ایجاد می‌کند تا برای اقدام هماهنگ علیه گروه‌های تروریستی نظیر القاعده و نیز بازگشت به میز مذاکره در مورد تشکیل یک دولت موقت در سوریه گفتگو کنند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس