تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] فیلم «آلبوم» موفق به کسب جایزه قلب بهترین فیلم از بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم «سارایوو» شد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از اسکرین دیلی، فیلم «آلبوم» به کارگردانی «مهمت مرت‌اوغلو» محصول سینمای ترکیه موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از جشنواره فیلم «سارایوو» در کشور بوسنی‌وهرزگوین شد و جایزه قلب طلایی این رویداد سینمایی […]

[ad_1]

فیلم آلبوم

فیلم «آلبوم» موفق به کسب جایزه قلب بهترین فیلم از بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم «سارایوو» شد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از اسکرین دیلی، فیلم «آلبوم» به کارگردانی «مهمت مرت‌اوغلو» محصول سینمای ترکیه موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از جشنواره فیلم «سارایوو» در کشور بوسنی‌وهرزگوین شد و جایزه قلب طلایی این رویداد سینمایی را همراه با جایزه نقدی ۱۸ هزار دلاری دریافت کرد.

این فیلم کمدی که در بخش هفته منتقدین جشنواره فیلم کن امسال رونمایی شد، داستان یک زن و شوهر ترکیه‌ای را روایت می‌کند که تصمیم دارند یک بچه را به فرزندی قبول کنند اما قصد دارند با تظاهر به بارداری حقیقت را از دیگران پنهان کنند.

اسکرین در ادامه نوشت: اما فیلم «بی‌خدا» اولین ساخته بلند «رالیتزا پتروا» از بلغارستان نیز که چندی پیش جایزه معتبر یوزپلنگ طلایی جشنواره بین‌المللی فیلم لوکارنو را از آن خود کرد نیز جایزه ویژه هیئت داوران و جایزه بهترین بازیگر زن (آیرینا ایوانوا) را از جشنواره فیلم «سارایوو» کسب کرد، ضمن این که فیلم «سگ‌ها» ساخته «بوگدان میریشا» محصول مشترک فرانسه و بلغارستان از سوی هیئت داوران مورد تقدیر قرار گرفت.

در سایر بخش‌ها جایزه بهترین مستند جشنواره به «یک نفس محض» رسید و مستند «فریادهایی برای سارایووی من» به صورت ویژه مورد تقدر قرار گرفت.

همچنین طبق اعلام پیشین جشنواره امسال از «رابرت دنیرو» بازیگر برنده اسکار آمریکایی با اعطای جایزه قلب این رویداد سینمایی به پاس یک عمر دستاورد سینمایی تقدیر شد.

بنابر اعلام نشریه سینمای اسکرین، بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم «سارایوو» از تاریخ ۱۲ تا ۲۰ اوت (۲۲ تا ۳۰ مرداد) در کشور بوسنی و هرزگوین برگزار شد.
منبع: ایسنا
۵۰۳۵۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس