تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۵

به نظر می رسد این خطبه‎‌ها دفع حداکثری می‌کند و باعث می‌شود جوانان به سمت درهای خروجی کشور و فرهنگ غربی روانه شوند و از انقلاب فاصله بگیرند. به همین راحتی با سخت‌گیری‌های این چنینی باعث می‌شویم جوانان رو به کارهای زیرزمینی بیاورند و دور زدن و رعایت نکردن قانون را یاد بگیرند.

علم الهدی

بسیاری از آنهایی که در جنگ حضور داشتند و روی مین رفتند کسانی بودند که جوانی خود
را در زمان زمان شاه و حکومت پهلوی سپری کردند. ده نمکی در “اخراجی‌های یک ” این معنا را به خوبی نشان داد.

“اگر بنا شد جوانانِ این مردم دنبال شهوت‌رانی، عیاشی و گناه رفتند و در مفاسد اخلاقی و اجتماعی آلوده شدند، این‌ها دیگر روی مین نمی‌روند و آن‌وقت است که دشمن بر ما مسلط می‌شود.”

جمله بالا بخشی از خطبه‌های دیروز آیت‌الله علم الهدی امام جمعه محترم مشهد است. سخنانی که لازم است چند نکته را در مورد آن مطرح کنیم.

نگارنده از متولدین دهه ۶۰ است و دفاع مقدس را تنها در روایت‌ها، کتاب‌ها و فیلم‌ها دیده است اما بر اساس همین شنیده‌ها و دیده‌ها می‌توانم بگویم بسیاری از آنهایی که در جنگ حضور داشتند و روی مین رفتند کسانی بودند که جوانی خود را در زمان زمان شاه و حکومت پهلوی سپری کردند. بسیاری از آنها در جوانی خود حتما سینما رفته بودند در کنسرت شرکت کرده بودند اما دیدیم با انقلاب و امام خمینی همراه شدند و با جذب حداکثری که رهبر فقید انقلاب اسلامی انجام دادند حکومت پهلوی را ساقط و حماسه دفاع مقدس را رقم زدند.

با تمام انتقادهایی که به مسعود ده نمکی و فیلم‌هایش وارد است اما او حداقل در “اخراجی‌های یک ” این معنا را به خوبی نشان داد.

حضرت اباعبدالله در روز عاشورا خطاب به لشکر عمر سعد فرمود: “وای بر شما! چه زیانی می‌برید اگر سخن مرا بشنوید؟! من شما را به راه راست می‌خوانم. اما شما از همه فرامین من سر باز می‌زنید و سخن مرا گوش نمی‌دهید، چرا که شکم‌های شما از مال حرام پرشده و بر دل‌های شما شقاوت نهاده شده است.”

می‌بینید امام حسین (ع) به شکم‌هایی اشاره می‌کند که از مال حرام پر شده است و می‌توانند گوش‌ها را در برابر حرف حق کر کنند. حال امروز جامعه را کنسرت تهدید می‌کند یا مال حرام؟

مقام معظم رهبری بارها در بیانات خود به جذب حداکثری جوانان اشاره می‌کنند. باید از امام جمعه محترم مشهد پرسید آیا خطاب قرار دادن جوانان با القابی مانند “شهوت ران و عیاش” آنها را به انقلاب نزدیک می‌کند؟!

این القاب در حالی به این جوانان داده می‌شود که تنها جرم آنها این است که می خواهند در مشهد کنسرت بروند؛ آن هم کنسرتی که از سوی وزارت ارشاد جمهوری اسلامی مجور دارد.

به نظر می رسد این خطبه‎‌ها دفع حداکثری می‌کند و باعث می‌شود جوانان به سمت درهای خروجی کشور و فرهنگ غربی روانه شوند و از انقلاب فاصله بگیرند. به همین راحتی با سخت‌گیری‌های این چنینی باعث می‌شویم جوانان رو به کارهای زیرزمینی بیاورند و دور زدن و رعایت نکردن قانون را یاد بگیرند.

دشمن وقتی می‌تواند بر کشور مسلط باشد که میان جوانان و حاکمان فاصله باشد و متاسفانه برخی سخنرانی‌ها و خطبه‌ها در حال ایجاد این فاصله است. این را به عنوان فردی می‌گویم که هم خود جوان است و هم در میان جوانان حضور دارد. امروز این صحبت‌های صدای جوانان معتقد به مبنای اسلام و انقلاب را هم درآورده است چه برسد به دیگران.

 

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس