تاریخ انتشار: ۰۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] فعالیت معدن طلای آق دره تکاب در جنوب استان آذربایجان غربی پس از سه روز تعطیلی دوباره از سر گرفته شد. مدیرعامل مجتمع معدنی و صنعتی طلای آق دره تکاب از روز جمعه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: هفنه گذشته به دنبال درگیری چند تن از کارگران کارخانه استحصال و فرآوری طلای […]

[ad_1]

فعالیت معدن طلای آق دره تکاب در جنوب استان آذربایجان غربی پس از سه روز تعطیلی دوباره از سر گرفته شد.

مدیرعامل مجتمع معدنی و صنعتی طلای آق دره تکاب از روز جمعه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: هفنه گذشته به دنبال درگیری چند تن از کارگران کارخانه استحصال و فرآوری طلای آق دره تکاب با نمایندگان کارگران و مسدود کردن راه دسترسی معدن به کارخانه، فعالیت معدن طلا متوقف شد.

عباس احمدی نیری افزود: کارگران کارخانه طلا پس از درگیری، جاده کارخانه را مسدود کردند که این امر موجب توقف کامیون های حامل خاک معدن طلا پشت در ورودی کارخانه شد.
وی بیان کرد: مسدود شدن جاده منتهی به کارخانه طلای آق دره تکاب موجب تعطیلی فعالیت معدن طلا شد.

وی اظهار کرد: علاوه بر این به علت خرابکاری تعدادی از کارگران و اختلال در سیستم برق کارخانه استحصال طلای آق دره، آسیب های جدی به قطعات اصلی خط تولید از جمله سگ میل وارد شد که متعاقب آن کارخانه طلا نیز تعطیل شد.

مدیرعامل کارخانه طلای آق دره تکاب ادامه داد: با تمهیداتی که اتخاذ شد، فعالیت معدن طلای آق دره تنها پس از سه روز تعطیلی دوباره از سرگرفته شده و بیش از ۵۰۰ نفر از کارگران این کارخانه به محل کار خود بازگشتند.

احمدی نیری افزود: پس از این اتفاقات، تعمیرات سیستم برق کارخانه طلای آق دره نیز آغاز شده و فعالیت این واحد صنعتی و معدنی تا چند روز آینده آغاز می شود.

وی گفت: با بازگشایی دوباره کارخانه طلای آق دره، کلیه کارگران و کارکنان این واحد به محل کار خود باز می گردند.

وی اضافه کرد: بیش از ۹۰۰ نفر در معدن و کارخانه طلای آق دره تکاب و مجتمع های صنعتی وابسته به آن مشغول به کار هستند.

کارخانه استحصال و فرآوری طلای آق دره در کنار معدن طلایی به همین نام در ۴۰ کیلومتری تکاب واقع شده و با ظرفیت تولید سالانه دو میلیون تن کنسانتره طلا از سال ۱۳۸۳ فعالیت می کند.
این کارخانه سومین واحد بزرگ تولید طلا در کشور است.

علاوه بر این، کارخانه طلای زرشوران نیز به عنوان بزرگترین کارخانه تولید طلا در خاورمیانه در شهرستان تکاب واقع شده است.

شهرستان تکاب با ۷۸ هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی واقع شده و به علت دارا بودن دو معدن بزرگ طلا در مناطق آق دره و زرشوران، به عنوان قطب تولید طلا در کشور شناخته می شود.

[ad_2]

لینک منبع

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس