تاریخ انتشار: ۲۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه امسال جشن شکوفه ها و غنچه‌ها روز چهارشنبه ۳۱ شهریور برگزار می‌شود، اظهار کرد: به دلیل آنکه روز اول مهر پنجشنبه است، مدارس و سال تحصیلی با حضور رئیس جمهور روز شنبه سوم مهرماه بازگشایی می شود. به گزارش ایسنا، علی اصغر فانی در نشست خبری خود […]

[ad_1]

وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه امسال جشن شکوفه ها و غنچه‌ها روز چهارشنبه ۳۱ شهریور برگزار می‌شود، اظهار کرد: به دلیل آنکه روز اول مهر پنجشنبه است، مدارس و سال تحصیلی با حضور رئیس جمهور روز شنبه سوم مهرماه بازگشایی می شود.

به گزارش ایسنا، علی اصغر فانی در نشست خبری خود در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۶ ، افزود : برنامه‌ریزی و اقدامات لازم برای بازگشایی مدارس در قالب ستاد پروژه مهر از  اواسط بهمن ماه سال گذشته آغاز شده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پیش بینی می شود شاهد حضور بیش از ۱۳ و نیم میلیون دانش آموز در مدارس باشیم، گفت: در سامانه ستاد ثبت نام روزانه دانش آموزان ثبت می شود و آخرین آمار ثبت شده بیش از ۱۲ و نیم میلیون دانش آموز را نشان می دهد.

به گفته فانی، ۷۰۰ هزار نوآموز در پیش دبستانی، هفت میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در دوره ابتدایی، ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در متوسطه اول و متوسطه دوم و  ۷۳ هزار نفر در مدارس استثنایی در حدود ۱۰۷ هزار واحد آموزشی با بیش از ۹۴۷ هزار پرسنل فرهنگی سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال ۱۳۴ میلیون جلد کتاب درسی در بیش از ۱۰۰۰ عنوان چاپ شده و در حال توزیع است، گفت: با توجه به استقرار پایه دهم  ۱۴۰ عنوان کتاب جدیدالتالیف داشتیم و در پایه ششم نیز درس ریاضی تغییر کرده است.

وی بااشاره به ثبت نام برای کتب درسی ، ادامه داد: همچنین با توجه به هدایت تحصیلی، سایت فروش اینترنتی کتاب برای دانش آموزان متوسطه باز است و دانش آموزانی که موفق به تهیه کتاب های خود نشوند، می‌توانند از این طریق ثبت نام و کتب را در منازل تحویل بگیرند.

در ادامه این نشست فانی به اقدامات انجام شده در زمینه آماده سازی فضای آموزشی اشاره کرد و گفت: از ابتدای دولت یازدهم ۵۸۲۲ پروژه با ۳۳ هزار و ۶۶ کلاس درس و زیربنای ۴ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۷۱۰ متر مربع به بهره برداری رسیده و در سال تحصیلی جدید نیز ۵۲۵۵ کلاس درس به بهره برداری خواهد رسید.

وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت سیستم های سرمایشی و گرمایشی مدارس نیز اظهار کرد: از ۲۱۱ هزار و ۹۶۳ کلاس درس فاقد سیستم استاندارد ۱۵۲ هزار و ۷۷۷ کلاس را به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز کردیم و امید است امسال و سال آینده کل کلاس های درس را به سیستم های  استاندارد مجهز کنیم.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، سرانه فضای آموزشی در دولت یازدهم از ۴٫۸۶ مترمربع به ۵٫۱۴ مترمربع رسیده است.

وی با اشاره به اینکه امسال ۲۶ هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان وارد مدارس می شوند، گفت: از این تعداد ۱۳ هزار نفر در مقطع ابتدایی و متوسطه مشغول می‌شوند و ۹۰۰۰ نفری که در بهمن فارغ‌التحصیل می شوند نیز از ابتدای مهر ماه ما را همراهی می کنند. همچنین  ۴۰۰۰ نفر نیز از محل آزمون استخدامی سال گذشته به ما می پیوندند.

فانی ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان امسال ۱۰ هزار نفر را از طریق کنکور سراسری پذیرش می کند و ۱۰ هزار نفر دیگر از طریق آزمون استخدامی جذب خواهند شد که پس از طی دوره یکساله حرفه آموزی از مهر ۹۶ وارد مدارس می شوند.

ادامه دارد

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس